S60 2.4i manuálna prevodovka môže predlžovať??

miceldo1989
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21 Aug 2019, 11:19
Vek:: 30
Bydlisko: Mierovo (Bratislava)
Poďakoval: 1 krát

S60 2.4i manuálna prevodovka môže predlžovať??

Príspevok od užívateľa miceldo1989 » 24 Aug 2019, 12:14

Dobrý deň prajem, som pysnym majiteľom S 60tky 2.4benzin 125kw manuálna prevodovka celkom slusna výbava. Auto som kupoval asi pred 2mesiacmi ma nabehanych 150tkm od prvého majiteľa bohužiaľ jazdil iba v meste pravdepodobne dosť často podtacal motor. Nakoľko milujem auta a rád skúšam všetky možné značky môžem povedať že tatko pohodlne auto som asi ešte nemal.No a teraz k môjmu problému: dovolil som si založiť novú tému nakoľko som pozrel 926tem a všade sa riešia iba aicke prevodovky a keď sa riešia manuálne nikde som podobný problém nevidel naozaj som sa snažil neduplikovat problem. Čiže jedna sa o to ze ked idem napr. 50km/h na 4ke(1700otacok cca) a na konci dediny chcem pridať na 90km/h bez toho aby som podradil tak mi vyletia otacky ako na aickej prevodovke kľudne aj na 4000otacok a auto pomaly zrýchľuje ako keby preklzovala prevodovka. Podotýkam že spojky sa ani nedotknem stále je zaradená štvorka. Ak je auto zohriate tento proces nenastane. Robí mi to aj pri dvojke aj trojke .Ak chcem pridávať cez tempomat chvíľu to ide ale akonáhle príde rapidne zvýšenie otáčok tempomat sa sám vypne. Ak je auto už úplne zohriate prestane robiť tieto,,preklzovacky".Ak je auto studené a ja pridavam iba zľahka ako dôchodca vtedy to ešte zvláda prevodovka ale stačí že stlacim ten extrémne citlivý plyn o trosinku viac už vyletia otacky do neba a auto zrýchľuje pomalšie lenivsie (môj subjektivny pocit) .čo si myslíte priatelia odchádza prevodovka? Inak servis zatiaľ: nový olej v motore nové sviečky brzdova klvapalina tycky riadenia pneu atď... Ďakujem všetkým za odpoveď

miceldo1989
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21 Aug 2019, 11:19
Vek:: 30
Bydlisko: Mierovo (Bratislava)
Poďakoval: 1 krát

Re: S60 2.4i manuálna prevodovka môže predlžovať??

Príspevok od užívateľa miceldo1989 » 24 Aug 2019, 12:39

Zabudol som doplniť že sa jedná o 2002 ročník auta

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 21 krát

Re: S60 2.4i manuálna prevodovka môže predlžovať??

Príspevok od užívateľa Jasko » 24 Aug 2019, 15:49

miceldo1989 napísal:Zabudol som doplniť že sa jedná o 2002 ročník auta
Šmika ti spojkaObrázok

miceldo1989
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21 Aug 2019, 11:19
Vek:: 30
Bydlisko: Mierovo (Bratislava)
Poďakoval: 1 krát

Re: S60 2.4i manuálna prevodovka môže predlžovať??

Príspevok od užívateľa miceldo1989 » 24 Aug 2019, 16:13

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď ale prečo ťa spojka presmykuje iba ked je studená a potom už vôbec? A pri preradovani nemám žiadne problémy zatiaľ? Ps:je pravda ze spojka zaberá už dosť vysoko ale zaberá v pohode {zmyslajuci}

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 21 krát

Re: S60 2.4i manuálna prevodovka môže predlžovať??

Príspevok od užívateľa Jasko » 24 Aug 2019, 17:34

miceldo1989 napísal:Ďakujem veľmi pekne za odpoveď ale prečo ťa spojka presmykuje iba ked je studená a potom už vôbec? A pri preradovani nemám žiadne problémy zatiaľ? Ps:je pravda ze spojka zaberá už dosť vysoko ale zaberá v pohode {zmyslajuci}
Bude opotrebovana bohužial výmena ťa neminie.Nehľadaj v tom vedu pokiaľ šmýka=vymeniť a pokial je dvojhmota ok ani by to nemuselo bolieť.

miceldo1989
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21 Aug 2019, 11:19
Vek:: 30
Bydlisko: Mierovo (Bratislava)
Poďakoval: 1 krát

Re: S60 2.4i manuálna prevodovka môže predlžovať??

Príspevok od užívateľa miceldo1989 » 24 Aug 2019, 18:26

Ano chápem spojka pôjde nová čo som čítal všetky tie témy ohľadne dvojhmoty Ak tomu správne rozumiem tak ked je dvojhmota K.O. vydáva to nepríjemný pazvuk,,ako ked drkocu kamienky v hrnci "alebo niečo podobné čiže niaky kovový zvuk čo ja našťastie absolútne nepočujem takéto pazvuky
Čo sa týka spojky tak treba celú sadu najviac sa tu objavovali značky Luk a Val..niečo a na nete som našiel komplet sady cca okolo 150e čo nieje strašne ale čo zvyknú pýtať za robotu v servise? Máme s manželkou 5mesacnu dcérku tak preto som taký chrapun a snažím sa šetriť každú korunu lebo na SR je to ....

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 21 krát

Re: S60 2.4i manuálna prevodovka môže predlžovať??

Príspevok od užívateľa Jasko » 26 Aug 2019, 09:41

miceldo1989 napísal:Ano chápem spojka pôjde nová čo som čítal všetky tie témy ohľadne dvojhmoty Ak tomu správne rozumiem tak ked je dvojhmota K.O. vydáva to nepríjemný pazvuk,,ako ked drkocu kamienky v hrnci "alebo niečo podobné čiže niaky kovový zvuk čo ja našťastie absolútne nepočujem takéto pazvuky
Čo sa týka spojky tak treba celú sadu najviac sa tu objavovali značky Luk a Val..niečo a na nete som našiel komplet sady cca okolo 150e čo nieje strašne ale čo zvyknú pýtať za robotu v servise? Máme s manželkou 5mesacnu dcérku tak preto som taký chrapun a snažím sa šetriť každú korunu lebo na SR je to ....
Dvojhmota ma predpisane vôle ktore treba skontrolovať keď sa to rozoberie a podla toho sa rozhodne. Spojku kup aj z vypinacim ložiskom a rovno aj olej(origo) do prevodovky (volvozone.sk) výmena no to podla regionu bude zavisieť ale hadam do 200€ by si mal vojsť.

miceldo1989
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21 Aug 2019, 11:19
Vek:: 30
Bydlisko: Mierovo (Bratislava)
Poďakoval: 1 krát

Re: S60 2.4i manuálna prevodovka môže predlžovať??

Príspevok od užívateľa miceldo1989 » 26 Aug 2019, 19:57

Všetko som si poznačil našiel som na tej stránke v podstate všetko na svoje volvo len neviem koľko oleja ide do tej prevodovky {zmyslajuci}...ale to uz si nájdem..veľmi pekne ďakujem za všetky rady

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 21 krát

Re: S60 2.4i manuálna prevodovka môže predlžovať??

Príspevok od užívateľa Jasko » 27 Aug 2019, 08:25

miceldo1989 napísal:Všetko som si poznačil našiel som na tej stránke v podstate všetko na svoje volvo len neviem koľko oleja ide do tej prevodovky {zmyslajuci}...ale to uz si nájdem..veľmi pekne ďakujem za všetky rady
Ide tam 2,1 L takže potrebuješ 3L

Napísať odpoveď