Ktoré Volvo by som si mal kúpiť?

Kúpim auto značky Volvo...
Allison
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12 Júl 2018, 21:24
Vek:: 20

Ktoré Volvo by som si mal kúpiť?

Príspevok od užívateľa Allison » 12 Júl 2018, 21:30

Ahojte priatelia, začal som študovať ohľadom Volvo motoroch a celkom sú tam pozitívne reakcie od fanúšikov, tak som sa rozhodol spýtať sa, aké Volvo resp. aký typ ( motor.. ) by ste mi doporučovali.. chcem skúsiť niečo nové a verím, že budem s touto značkou spokojný :-) vopred hovorím, že mám len 20 rokov, takže moje požiadavky sú také, že niečo čo je spoľahlivé ( môže byť aj benzín ) a najlepšie do roku 2008...

S odpoveďami vám vopred ďakujem a verím, že my aspoň pár z vás poradí....

Ďakujem s pozdravom Allison

Užívateľov profilový obrázok
shreky517
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: 21 Nov 2010, 23:57
Vek:: 34
Bydlisko: prievidza/nove zamky
Poďakoval: 82 krát
Bolo mu poďakované: 79 krát

Re: Ktoré Volvo by som si mal kúpiť?

Príspevok od užívateľa shreky517 » 12 Júl 2018, 22:40

vitaj u nás alison...noo kde zacat.....čo sa týka dieslov tak jednoznacne volvo motor je legendárny 5valec 2,4 ktorý pri správnej údržbe prežije aj teba... najlepšia voľba bude do roku 2004 este bez dpf filtra. motory 1.6D a 2.0D su z dielne peugeotu poznáme ich pod skratkou HDI nejdem ich tu hanit lebo su ludia co nedajú na ne dopustit no a su ludia ktorý ti povedia nekupovat v žiadnom pripade treba si preštudovať fórum je tu toho popísané vela o nich sú takpovediac kontroverzné....a čo sa týka benzínu tak turbomotory od volva letia najviac....ono by bolo dobre napisat aký model máš v hladaciku a na základe toho sa dá radiť aky motor bol najlepší do konkrétnej modelovej rady.......takže kľudne napíš po čom tvoje srdce túži a my ti tu uz dame nejaké rady neboj.... ;) ;)
bolo...peugeot 405
fiat uno
lancia kappa
volvo s40 1.6 16v
felicia 1.3 LX
je.... volvo s40 1.8 16v r.v1997 B4184S 85kw 115 losov..
fiat punto evo 1.4 multiair r.v2010...77kw 105 ps

Allison
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12 Júl 2018, 21:24
Vek:: 20

Re: Ktoré Volvo by som si mal kúpiť?

Príspevok od užívateľa Allison » 13 Júl 2018, 13:33

Najviac sa mi páči Volvo S40 buď nejaký silnejší benzín alebo aj diesel ale poraď prosím, ktorý motor by si odporučil ty 😊 Ďakujem ti za odpoveď s privítanie na fórum :)

Užívateľov profilový obrázok
volvo888
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 17 Nov 2011, 18:33
Vek:: 50
Bydlisko: skalica
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: Ktoré Volvo by som si mal kúpiť?

Príspevok od užívateľa volvo888 » 13 Júl 2018, 13:48

pred nedavnom by som toto nenapisal ,nekupuj volvo ziadne ,furt to nieco pyta ,furt sa tam nieco sere ,aj drobnosti na to stoja balik mal som pred volvom bmw 525 combi touring ,hladky diesel ,po dovoze som to nechal porobit mal som ho 5 rokov ked som ho predaval mal najazd 460 tisic dodnes beha bez poruchy ,za tych 5 rokov som len tankoval a menil olej ,najdrachsi servis bol vymena brzdovych kotucov zasrane volvo nevydrzi rok bez toho aby sa tam nieco neposralo a mozes jazdit po oblacikoch ,parkovat vo vate a starat sa o neho ako decko aj tak sa tam bude furt nieco srat,a vlezes do servisu a poseries sa s tých sum ,a do znackoveho radsej ani nechod lebo jedno ti opravia a druhe poskodia aby si tam bol o mesiac zas
volvo xc90 rv 2006 automat plna vybava nafta 136 kw seda metaliza summum

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 21 krát

Re: Ktoré Volvo by som si mal kúpiť?

Príspevok od užívateľa Jasko » 13 Júl 2018, 15:23

volvo888 napísal:pred nedavnom by som toto nenapisal ,nekupuj volvo ziadne ,furt to nieco pyta ,furt sa tam nieco sere ,aj drobnosti na to stoja balik mal som pred volvom bmw 525 combi touring ,hladky diesel ,po dovoze som to nechal porobit mal som ho 5 rokov ked som ho predaval mal najazd 460 tisic dodnes beha bez poruchy ,za tych 5 rokov som len tankoval a menil olej ,najdrachsi servis bol vymena brzdovych kotucov zasrane volvo nevydrzi rok bez toho aby sa tam nieco neposralo a mozes jazdit po oblacikoch ,parkovat vo vate a starat sa o neho ako decko aj tak sa tam bude furt nieco srat,a vlezes do servisu a poseries sa s tých sum ,a do znackoveho radsej ani nechod lebo jedno ti opravia a druhe poskodia aby si tam bol o mesiac zas
No to si mu pekne poradil/odradil Volvo ako každe ine auto potrebuje servis čo sa kruti to sa derie a určite je na tom z vydržou trvanlivosťou dielov lepšie ako konkurencia

Užívateľov profilový obrázok
volvo888
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 17 Nov 2011, 18:33
Vek:: 50
Bydlisko: skalica
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: Ktoré Volvo by som si mal kúpiť?

Príspevok od užívateľa volvo888 » 13 Júl 2018, 19:06

ako ok maju svoje klady ale to co som pisal je pravda ,ja osobne toto moje este dojazdim potom ho rozpredam na dieli ale volvo uz urcite dalsie moje auto nebude ,opytaj sa laciho co ti povie co su volva ......mne to vzdy povie ked k nemu dojdem :D :D :D a ma pravdu ,horsie je ze dnes uz su vsetky auta stavane tak ze ked aj kupis nove po troch rokoch sa to zacne srat a menis jednu vec za druhou a urcite si to vsimli vsetci ako sli ceny nahradnych dielov celkovo hore ,mam kamarata co ma obrovsky servis ten mi ukazal take veci na novych autach troj stvor rocnych nechapal som on mi tiez hovori nekupuj nic vies co mas pod zadkom ale poslednu dobu uz ma aj tem moj volvik vytaca lebo furt nieco a servis ma ful staram sa o neho dobre a kurva neni polrok aby sa nieco neposralo
volvo xc90 rv 2006 automat plna vybava nafta 136 kw seda metaliza summum

Užívateľov profilový obrázok
mayo251
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1372
Dátum registrácie: 22 Aug 2009, 07:55
Vek:: 41
Bydlisko: Kežmarok - Malý Slavkov
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 17 krát

Re: Ktoré Volvo by som si mal kúpiť?

Príspevok od užívateľa mayo251 » 13 Júl 2018, 20:17

No tak asi ai natrafil na blby kus. Za styri roky som do xc investoval akurat do celneho skla ktore mi prasklo od kamienka z predo mnou iduceho auta. Auto ma 10 rokov a 300 litrov na hrbe. To ze som nedavno menil swirl klapky po 270 tisicoch beriem ako spotrebak. Bavoraky klapky nasavaju pri poruche do motora. Laci je odbornik ale je to o pristupe ku autu. Napr subaru su odolne auta ale zial mladi majitelia kuruju motorom co to daju a ten co to nasledne kupi ma hlavu v smutku.
Volvo XC60 D5 SUMMUM 2009
VOLVO XC70 D5 SUMMUM 2006
EX:VOLVO XC60 D5 AWD SUMMUM 151 kW 2009
VOLVO S60 D5 136 kW, MY 2009
VOLVO XC90 D5 AWD 147 kW, 2012, EXECUTIVE
VOLVO S80 2,4i125kW 2004
Volvo V40 TD 1998
Volvo XC60 D5 AWD SUMMUM 136 kW 2009

Užívateľov profilový obrázok
volvo888
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 17 Nov 2011, 18:33
Vek:: 50
Bydlisko: skalica
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: Ktoré Volvo by som si mal kúpiť?

Príspevok od užívateľa volvo888 » 14 Júl 2018, 08:37

o subaru som tiez pocul same dobre veci ,neskusal som ,ani nie blby kus auto je stale v pohybe nonstop jazdim kazdy den ma uz 400 na krku ,len porobis to a zas sa nieco ozve ,a uz ma to vytaca ja ho mam sedem rokov za ten cas okrem bezneho servisu ,vo volve mi skurvili prevodovku automat martiopel yachranil ,oprava hydrostelov ,vymena trisiek ,zapchaty filter pevnych ,,ale odborne cistenie pomohlu ,dva krat rezonator turba ,pravy tlmic,pokazil sa cd menic ,motorcek zadneho nahonu ,pomaly sa luci posilovac riadenia preplach pomohol ale pojde aj tak srat, ,dva krat prasknuta hadica turba ,praskuty interkoler ,klimatizacna jednotka blbne ,kuri ,chladi ako sa jej chce ,momentale nieco jemne bucha na zadnej naprave ,a prevodovka bude potrebovat opet zasah odbornika ,a kopec drobnosti ako prepadove hadicky jedna praskla tak ze mi skoro zhorelo auto komplet silenbloky motora , no tak priatel ak si riesil len predne sklo za pet rokov tak tomu tvojmu volnu daj na kapotu velku pusu
volvo xc90 rv 2006 automat plna vybava nafta 136 kw seda metaliza summum

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 21 krát

Re: Ktoré Volvo by som si mal kúpiť?

Príspevok od užívateľa Jasko » 14 Júl 2018, 20:13

volvo888 napísal:o subaru som tiez pocul same dobre veci ,neskusal som ,ani nie blby kus auto je stale v pohybe nonstop jazdim kazdy den ma uz 400 na krku ,len porobis to a zas sa nieco ozve ,a uz ma to vytaca ja ho mam sedem rokov za ten cas okrem bezneho servisu ,vo volve mi skurvili prevodovku automat martiopel yachranil ,oprava hydrostelov ,vymena trisiek ,zapchaty filter pevnych ,,ale odborne cistenie pomohlu ,dva krat rezonator turba ,pravy tlmic,pokazil sa cd menic ,motorcek zadneho nahonu ,pomaly sa luci posilovac riadenia preplach pomohol ale pojde aj tak srat, ,dva krat prasknuta hadica turba ,praskuty interkoler ,klimatizacna jednotka blbne ,kuri ,chladi ako sa jej chce ,momentale nieco jemne bucha na zadnej naprave ,a prevodovka bude potrebovat opet zasah odbornika ,a kopec drobnosti ako prepadove hadicky jedna praskla tak ze mi skoro zhorelo auto komplet silenbloky motora , no tak priatel ak si riesil len predne sklo za pet rokov tak tomu tvojmu volnu daj na kapotu velku pusu
No je to kus od kusu mam S80 D5 a S80 2,5T na D5-ke som vymenil cely spotrebak kotuče dosky tlmiče pružiny silenbloky napravy+motora vstreky štarter alternator a kopec veci čo si nespomeniem a na benziňaku zadne tlmiče inač klasika oleje a koopec benzinu keby som to spočital tak ekonomickejši je benzin aj keď žerie 10-12L.Robim z Volvami a je to kus od kusu niektoré je ok ďalšie hujda zaleži ako sa majiteľ pred staral niekto auto vyjazdí niekto aj investuje Howgh.

Užívateľov profilový obrázok
mayo251
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1372
Dátum registrácie: 22 Aug 2009, 07:55
Vek:: 41
Bydlisko: Kežmarok - Malý Slavkov
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 17 krát

Re: Ktoré Volvo by som si mal kúpiť?

Príspevok od užívateľa mayo251 » 15 Júl 2018, 10:18

Dam mu pusu :) Preto sa bojim predat moje a ist do vacsej xc. Toto moje zatial fakt slape bez nutnych oprav. Ako som pisal len celne sklo swirl klapky a hned po kupe kotuce s platnickami inak len oleje v motore prevodovke a haldexe. Ale zaroven si uvedomujem ze casom ma mozu dobehnut investicie ako dvojhmota haldex vstreky. Dufam ze to nebude tak skoro.
Volvo XC60 D5 SUMMUM 2009
VOLVO XC70 D5 SUMMUM 2006
EX:VOLVO XC60 D5 AWD SUMMUM 151 kW 2009
VOLVO S60 D5 136 kW, MY 2009
VOLVO XC90 D5 AWD 147 kW, 2012, EXECUTIVE
VOLVO S80 2,4i125kW 2004
Volvo V40 TD 1998
Volvo XC60 D5 AWD SUMMUM 136 kW 2009

Užívateľov profilový obrázok
volvo888
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 17 Nov 2011, 18:33
Vek:: 50
Bydlisko: skalica
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: Ktoré Volvo by som si mal kúpiť?

Príspevok od užívateľa volvo888 » 17 Júl 2018, 11:49

ako neni take zle zase ani s tym mojim volvom ,na to ze to auto je denno denne na cestach ,,mam 4 prevadzky ,vozi tovar ludi ,dovolenky vylety prac cesty denno denne ,uzas je ze to devedasiatky nalozis toho strasne vela , v zime zvladne naveje tam kde iny stoja ja idem v pohode ,raz sa vyliala morava cesta do rakuska zatopena ja som presiel bez zavahania atd atd ,len bol som zvyknuty ze bavor co som ho spominal nic nepytal ,tu je kopec kurvitok a tie sa seru ,na druhej strane mam najazd skoro 400 ,povodne turbo ,filter pevnych podvozok tlmice capi som menil az po desiatich rokoch ,,no povodne diely boli kvalita,, uz som ho stokrat chcel vymenit ale co som stym autom prezil je mi ho luto dat prec ,laci a jemu podobny mechanici ti ho vedia dat do kopy este v rozumnej cene lebo ked vedia diel opravit opravia ho a nie hned menit ako v autorizaku ,v dielni mi chlapi hovoria nekupuj nove to je este horsie to co znieslo tvoje volvo za 11 rokov prevadzky tieto nove auta nevydrzia tri ,jedina vetsia investicia boli vstreky 1000 eu a hydrostely plus niake nastavenia ,silenbloky motora v pohode to zas tolko nestalo mozno som ten prisevok napisal v nervoch lebo sa tam zas ozyvaju niake somariny co ma vidu niake tri styri stovky :oops: ale to auto na seba zaraba a na druhej strane bezpecnost toho auta ma stale odradza ho menit ked vidim z coho skladaju dnesne auta ,vies co idem mu aj ja dat pusu a asi sa mu omluvit :lol: :lol: :lol: :lol:
volvo xc90 rv 2006 automat plna vybava nafta 136 kw seda metaliza summum

Užívateľov profilový obrázok
mayo251
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1372
Dátum registrácie: 22 Aug 2009, 07:55
Vek:: 41
Bydlisko: Kežmarok - Malý Slavkov
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 17 krát

Re: Ktoré Volvo by som si mal kúpiť?

Príspevok od užívateľa mayo251 » 17 Júl 2018, 12:39

{palechore}
Volvo XC60 D5 SUMMUM 2009
VOLVO XC70 D5 SUMMUM 2006
EX:VOLVO XC60 D5 AWD SUMMUM 151 kW 2009
VOLVO S60 D5 136 kW, MY 2009
VOLVO XC90 D5 AWD 147 kW, 2012, EXECUTIVE
VOLVO S80 2,4i125kW 2004
Volvo V40 TD 1998
Volvo XC60 D5 AWD SUMMUM 136 kW 2009

Napísať odpoveď