Volvo rozumie ľudskej reči (oficiálna tlačová správa)

Všetko čo uznáte, že patrí sem
Užívateľov profilový obrázok
begi
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 1527
Dátum registrácie: 06 Máj 2010, 21:19
Vek:: 39
Bydlisko: BA/KE
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 45 krát
Kontaktovať užívateľa:

Volvo rozumie ľudskej reči (oficiálna tlačová správa)

Príspevok od užívateľa begi » 12 Jan 2016, 15:29

Viac ako 33 rokov po vzniku obľúbeného amerického televízneho seriálu Knight Rider, v ktorom sa David Hasselhoff rozprával so svojím inteligentným automobilom KITT, spoločnosti Volvo a Microsoft uvádzajú systém hlasového ovládania s podporou náramkových zariadení.

Majitelia vozidiel Volvo budú môcť svojmu automobilu prostredníctvom náramku Microsoft Band 2 s mobilnou aplikáciou Volvo on Call dávať hlasové povely na vykonávanie rôznych úkonov, ako napríklad nastavenie navigácie, spustenie kúrenia, zamknutie dverí, zablikanie svetlami alebo zatrúbenie klaksónom.

V novembri 2015 spoločnosti Volvo a Microsoft vyvolali rozruch ohlásením spolupráce na vývoji technológie HoloLens, ktorá je novinkou v automobilovom priemysle. HoloLens je prvý plne bezdrôtový holografický počítač na svete, ktorý by v budúcnosti mohol ponúknuť úplne nové možnosti prezentovania alebo dokonca predaja automobilov. Teraz tieto dve spoločnosti prichádzajú so systémom hlasového diaľkového ovládania vozidiel Volvo prostredníctvom náramku Microsoft Band 2, ktorý opäť preverí realizovateľnosť ich ambície spolupracovať na vývoji automobilových technológií budúcnosti.

„Cieľom spoločnosti Volvo je, aby používanie automobilu bolo čo najjednoduchšie a najpohodlnejšie vďaka maximálne účelným a inšpiratívnym moderným technológiám. Náš systém hlasového ovládania predstavuje len špičku ľadovca, pokiaľ ide o možnosti digitálnych asistenčných funkcií,“ povedal Thomas Müller, viceprezident spoločnosti Volvo Car Group pre vývoj elektrických/elektronických systémov a elektrického pohonu.

V poslednom čase sa spoločnosť Volvo Cars začala sústrediť na inovácie mimo tradičného rámca automobilového priemyslu a s tým súvisiace otváranie nových potenciálnych partnerstiev a nových obchodných modelov.

„Keď inovujeme, nemáme záujem o samoúčelné technológie. Zelenú u nás majú iba technológie, vďaka ktorým bude život používateľov jednoduchší, lepší, bezpečnejší alebo zábavnejší. Priznajme si: kto nesníval o tom, že sa raz bude so svojím autom rozprávať prostredníctvom náramkového komunikačného zariadenia?“ povedal Klas Bendrik, hlavný viceprezident a hlavný hovorca spoločnosti Volvo Car Group.

„Naše pretrvávajúce partnerstvo so spoločnosťou Volvo prináša stále nové revolučné technológie, ktoré skvalitňujú život majiteľov automobilov,“ povedala Peggy Johnson, výkonná viceprezidentka pre obchodný rozvoj spoločnosti Microsoft. „Spolu so spoločnosťou Volvo si len začíname uvedomovať, aký ponúkajú nové technológie potenciál na zvýšenie bezpečnosti a efektivity šoférovania.“

Nový spôsob komunikácie s vozidlami Volvo prostredníctvom hlasových povelov prenášaných pomocou náramku Microsoft Band 2 budú môcť zákazníci v krajinách s podporou služieb Volvo on Call využívať už na jar roku 2016.


Poznámka:
Systém Volvo on Call, uvedený v roku 2001, bol jedným z prvých automobilových telematických systémov na svete, umožňujúci využívať bezpečnostné, zabezpečovacie a sledovacie služby v prípade nehody, poruchy alebo krádeže vozidla s pomocou SIM karty nainštalovanej vo vozidle. Najnovšia verzia systému Volvo on Call poskytuje popri pôvodných bezpečnostných funkciách celý rad nových funkcií a služieb.

V súčasnosti je systém Volvo on Call k dispozícii v týchto krajinách: USA, Kanada, Čína, Švédsko, Veľká Británia a Severné Írsko, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Holandsko, Belgicko, Luxembursko, Švajčiarsko, Rakúsko, Španielsko, Portugalsko, Nórsko, Fínsko, Dánsko, Rusko, Poľsko a Brazília.

Náramok Microsoft Band 2 umožňuje žiť zdravšie, pretože dokáže sledovať pulz, spaľovanie kalórií pri cvičení a kvalitu spánku. Nový náramok Microsoft Band vám pomôže zlepšiť fyzickú zdatnosť vďaka 11 dômyselným senzorom, snímajúcim rôzne údaje, na základe ktorých sa vytvárajú podrobné analýzy, či už sa venujete behu, cyklistike, golfu alebo posilňovaniu. Je kompatibilný so zariadeniami s operačnými systémami iOS, Android a Windows.

S náramkom Microsoft Band 2 môžete byť stále v spojení so svetom vďaka prispôsobiteľným upozorneniam na nové e-maily, textové správy, udalosti v kalendári, hovory a aktuality na sociálnych sieťach.
Prílohy
172106_Volvo_Microsoft_Band_2.jpg
172106_Volvo_Microsoft_Band_2.jpg (61.88 KiB) 759 zobrazení
02.jpg
02.jpg (26.74 KiB) 759 zobrazení
01.jpg
01.jpg (31.97 KiB) 759 zobrazení
Je: V70 T5 MY07, Summum, 191kW Obrázok, V40CC T4 AWD MY15 132kW
Bolo: V40 1.9D MY04, 85kW
V50 T5 MY06, Momentum, 162kW
Galerka: >>>TU<<<

VOLVO diagnostika BA-Rača /10Eur

Užívateľov profilový obrázok
shreky517
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2748
Dátum registrácie: 21 Nov 2010, 23:57
Vek:: 34
Bydlisko: prievidza/nove zamky
Poďakoval: 82 krát
Bolo mu poďakované: 79 krát

Re: Volvo rozumie ľudskej reči (oficiálna tlačová správa)

Príspevok od užívateľa shreky517 » 12 Jan 2016, 20:09

nooo na K.I.T.Ta to zatial nema ale na zaciatok moze byt.... :lol:
bolo...peugeot 405
fiat uno
lancia kappa
volvo s40 1.6 16v
felicia 1.3 LX
je.... volvo s40 1.8 16v r.v1997 B4184S 85kw 115 losov..
fiat punto evo 1.4 multiair r.v2010...77kw 105 ps

Napísať odpoveď