Najhaluznejšia závada na V40

Opravy, ktoré su všeobecne aplikovatelné na rôzne modely alebo diely...
Užívateľov profilový obrázok
st_Andy
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 4222
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 21:27
Vek:: 5
Bydlisko: Košice - Staré mesto
Poďakoval: 71 krát
Bolo mu poďakované: 209 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa st_Andy » 05 Aug 2009, 22:47

Peťo napísal: K specialnym pripravkom len tolko ze v maloobchode su predrazene a osobne dobre veci ma len korytnacka, alebo Sonax. Ine ani nepouzivam. Akurat na cistenie skla nejaky cesky je tiez ok- lacny a vyskusany :twisted:
NJ ale tie maju vsade v kazdej drogerii aj pumpe, mal som namysli tie pripravky znaciek ktore niesu urcene pre bezneho spotrebitela a ktore ani nepozname z regalu, co su len pre specialne prevadzky, napriklad rucne myčky kde umytie nestoji 5 eur ale od 30 eur, oni nerobia s Turtle waxom alebo Sonaxom alebo Nigrinom, ale urobia Ti to proste fakt do takych detailov ze to musi byt vidiet.. tie auta aj laky vyzeraju po nich nove ako priamo z linky.. a spina s vodou ten lak vydrzi obtekat par tyzdnov.. takze az tam je ten rozdiel hodny tych penazi 8-)
lakio napísal:
dod80 napísal:lakio: jj, ti mozem nastavit aby ti tlacilo uz na volnobehu ak budes chciet :lol:
srandujem, taha v pohode.. len som spasoval ako sa pekne vyvija vlakno od najhaluznejsej zavady po fanaticke drhnutie kapoty ;)
Laci, no nebudes mi teraz verit, ale jednou z mojich najhaluznejsich zavad bolo u mna na V70tke prave drhnutie kapoty :mrgreen: :mrgreen: mal som totiz slabo naspanovane lanko k poslednemu zamku a musel som ju pootvorit len tak ako ma pustila poistka, podlozit handrou a znova otvarat aj na dva krat jak sa zadrhla.. svina jedna :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 05 Aug 2009, 23:51

st_Andy napísal:
Peťo napísal: K specialnym pripravkom len tolko ze v maloobchode su predrazene a osobne dobre veci ma len korytnacka, alebo Sonax. Ine ani nepouzivam. Akurat na cistenie skla nejaky cesky je tiez ok- lacny a vyskusany :twisted:
NJ ale tie maju vsade v kazdej drogerii aj pumpe, mal som namysli tie pripravky znaciek ktore niesu urcene pre bezneho spotrebitela a ktore ani nepozname z regalu, co su len pre specialne prevadzky, napriklad rucne myčky kde umytie nestoji 5 eur ale od 30 eur, oni nerobia s Turtle waxom alebo Sonaxom alebo Nigrinom, ale urobia Ti to proste fakt do takych detailov ze to musi byt vidiet.. tie auta aj laky vyzeraju po nich nove ako priamo z linky.. a spina s vodou ten lak vydrzi obtekat par tyzdnov.. takze az tam je ten rozdiel hodny tych penazi 8-)
lakio napísal:
dod80 napísal:lakio: jj, ti mozem nastavit aby ti tlacilo uz na volnobehu ak budes chciet :lol:
srandujem, taha v pohode.. len som spasoval ako sa pekne vyvija vlakno od najhaluznejsej zavady po fanaticke drhnutie kapoty ;)
Laci, no nebudes mi teraz verit, ale jednou z mojich najhaluznejsich zavad bolo u mna na V70tke prave drhnutie kapoty :mrgreen: :mrgreen: mal som totiz slabo naspanovane lanko k poslednemu zamku a musel som ju pootvorit len tak ako ma pustila poistka, podlozit handrou a znova otvarat aj na dva krat jak sa zadrhla.. svina jedna :mrgreen:
Andy mylis sa lebo Sonax ma to co pises. Je to profi pre rucne umyvarne. A tak ako to ja umyvam ani ti chlapci kt. pises-poznam nespravia a maju presne to iste.. ;)

Užívateľov profilový obrázok
st_Andy
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 4222
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 21:27
Vek:: 5
Bydlisko: Košice - Staré mesto
Poďakoval: 71 krát
Bolo mu poďakované: 209 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa st_Andy » 06 Aug 2009, 00:20

Peťo napísal:Andy mylis sa lebo Sonax ma to co pises. Je to profi pre rucne umyvarne. A tak ako to ja umyvam ani ti chlapci kt. pises-poznam nespravia a maju presne to iste.. ;)
Pozri :mrgreen: Sonax je ako Sampon Elséve od firmy Loreal, Elsev nieje lacny ale nieje ani drahy a je urcite dobry, Elseve je stredna rada samponov pre bezneho spotrebitela dostupna v hypermarketoch, podobne ako Sonax.. Potom tu ma fi. Loreal vysiu triedu samponov ta sa vola Matrix, to je sice rada urcena pre bezneho ale uz bohatsieho spotrebitela a dostat ju aj v spec. predajnach a pouzivaju ju aj niektore jednoduche prevadzky, to je povedzme napr. autokozmetika Nigrin alebo ArmorAll.. No a potom je tu vzdy este ta najvyssia nekomercna rada ktora nieje dostupna pre bezneho uzivatela, objednava sa velkoobjemovo a maju ju len spec. plnoprofesionalne prevadzky napr.: http://www.maxolen.sk/index.php toz a to je to co som mal na mysli..
Ale mas pravdu ze to co si urobis sam, mas aspon na istotu 8-)

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 06 Aug 2009, 00:54

st_Andy napísal:
Peťo napísal:Andy mylis sa lebo Sonax ma to co pises. Je to profi pre rucne umyvarne. A tak ako to ja umyvam ani ti chlapci kt. pises-poznam nespravia a maju presne to iste.. ;)
Pozri :mrgreen: Sonax je ako Sampon Elséve od firmy Loreal, Elsev nieje lacny ale nieje ani drahy a je urcite dobry, Elseve je stredna rada samponov pre bezneho spotrebitela dostupna v hypermarketoch, podobne ako Sonax.. Potom tu ma fi. Loreal vysiu triedu samponov ta sa vola Matrix, to je sice rada urcena pre bezneho ale uz bohatsieho spotrebitela a dostat ju aj v spec. predajnach a pouzivaju ju aj niektore jednoduche prevadzky, to je povedzme napr. autokozmetika Nigrin alebo ArmorAll.. No a potom je tu vzdy este ta najvyssia nekomercna rada ktora nieje dostupna pre bezneho uzivatela, objednava sa velkoobjemovo a maju ju len spec. plnoprofesionalne prevadzky napr.: http://www.maxolen.sk/index.php toz a to je to co som mal na mysli..
Ale mas pravdu ze to co si urobis sam, mas aspon na istotu 8-)
Súhlasím ale Sonax kupuje hodne profi umýváreň a to že má Sonax viac rád neznamená že je menej kvalitná ako Maxolen.
K tej kozmetike aj Vichy sa u nás tvári ako super a naj aj cenovo ale vo Francúzsku je to šmejd- to len k tomu Maxolenu. Sonax mám vyskúšaný a to čo používam v tescu nekúpiš.
K porovnaniu len toľko história oboch fy je chválihodná Sonax od roku 1903 a Maxolen-alias Max Lehner AG od roku 1960.
Sonax je multi má rady aj pre laikov aj profíkov. Takže sa hlboko mýliš

Užívateľov profilový obrázok
st_Andy
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 4222
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 21:27
Vek:: 5
Bydlisko: Košice - Staré mesto
Poďakoval: 71 krát
Bolo mu poďakované: 209 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa st_Andy » 06 Aug 2009, 01:45

Peťo napísal:Takže sa hlboko mýliš

No snad az tak hlboko nie :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
shineonyou
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 12 Apr 2009, 13:06

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa shineonyou » 06 Aug 2009, 07:41

Sheron to isti. A spina konzervuje. ;)
V 70 2,5 D, rok 2000

Užívateľov profilový obrázok
lakio
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 969
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 09:23
Vek:: 39
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 7 krát

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa lakio » 06 Aug 2009, 08:53

st_Andy napísal:
Peťo napísal:Takže sa hlboko mýliš

No snad az tak hlboko nie :mrgreen:
Peto ma rad superlativa.. Preto som v jeho ociach obor, aj ked mam iba 192cm.
Vichy je vo FR smejd? som nevedel

Užívateľov profilový obrázok
dod80
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 30 Mar 2009, 15:29
Vek:: 5
Bydlisko: Stara Lubovna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa dod80 » 06 Aug 2009, 10:52

pekne sa to cita, ani som netusil aky fachmani do autokozmetiky su na fore :D musim k Vam niekomu zajst nech mi nalestite afto lebo ja velmi na to cas nemam a som rad ked sa dostanem do umyvarky aspon raz za mesiac :lol:
je S80/T6 2.8biT 200kW r.2000 - po chipe nieco cez 300 hp :)
bolo V50 2.0 D r.2005, V40/2.0T r.98, V40/1.9TD r.97, V40/1.8-16V r.98 a 340/1.6D r.84
http://www.lubovna.eu

Užívateľov profilový obrázok
lakio
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 969
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 09:23
Vek:: 39
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 7 krát

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa lakio » 06 Aug 2009, 11:13

dod80 napísal:pekne sa to cita, ani som netusil aky fachmani do autokozmetiky su na fore :D musim k Vam niekomu zajst nech mi nalestite afto lebo ja velmi na to cas nemam a som rad ked sa dostanem do umyvarky aspon raz za mesiac :lol:
Prezident Slovak section na www.volvozidla.cz / Vol-Goalie-Vo / ti to spravi rad. Gratis ti k tomu vymeni aj ramena ak by si mal zaujem. Coby jeho manazer to s tebou rad dohodnem 8-)

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 06 Aug 2009, 12:00

lakio napísal:
dod80 napísal:pekne sa to cita, ani som netusil aky fachmani do autokozmetiky su na fore :D musim k Vam niekomu zajst nech mi nalestite afto lebo ja velmi na to cas nemam a som rad ked sa dostanem do umyvarky aspon raz za mesiac :lol:
Prezident Slovak section na http://www.volvozidla.cz / Vol-Goalie-Vo / ti to spravi rad. Gratis ti k tomu vymeni aj ramena ak by si mal zaujem. Coby jeho manazer to s tebou rad dohodnem 8-)
:twisted: k tej Vichy áno je to bohužial tak že v rodnej krajine na ňu všetci kašlú, stojí cca o polovicu menej ako u nás. Ale tu sa to snažia dohnať a zvýšiť predajnosť. Nevravím že sú zlý ale taká Bioderma alebo Ávene sú trochu inde za podobné peniaze.
Je to ako s TatraB. TB na SK tvorí zisk a znižuje stratu materskej banke v Rakúsku. :D

Užívateľov profilový obrázok
Ortový
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 31 Máj 2009, 16:35
Vek:: 46
Bydlisko: Handlová
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu poďakované: 29 krát

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Ortový » 07 Aug 2009, 07:49

Vy dvaja by ste si mali dať súťaž o najlepšie naleštené auto.
A na zraze sa uvidí,kt.prípravok(leštič) je lepší.
1.st price:Vypulírovanie áut ostatných účastníkov zrazu.
:lol: :lol: :lol:
Volvo S60 D5,Move,D5244T,AW55-50/51SN,r.v.2005 - Čierny
Volvo S60 2,4i ,Kinetic, B5244S,AW55-50/51SN,r.v.2005 - Zlatý
galéria
Diagnostika DICE

Užívateľov profilový obrázok
moby
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 12:03
Vek:: 5
Bydlisko: TRENČÍN

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa moby » 05 Nov 2009, 12:32

Peťo napísal: na čo mám chodiť k mechanikovi keď:

- zadné silentbloky som si nalisoval sám (to bolo rečí vo VOLVO-e keĎ mi ich dávali..)

tak to je co povedat ;) ...slusny porod robit to doma... :roll:
V40 1,8 85kW B4184S

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 05 Nov 2009, 14:14

moby napísal:
Peťo napísal: na čo mám chodiť k mechanikovi keď:

- zadné silentbloky som si nalisoval sám (to bolo rečí vo VOLVO-e keĎ mi ich dávali..)

tak to je co povedat ;) ...slusny porod robit to doma... :roll:
no povedal by som že kontrolovaný pôrod, bez následkov. Dĺžka trvania rovnaká ako v autorizovanom servise

Užívateľov profilový obrázok
moby
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 12:03
Vek:: 5
Bydlisko: TRENČÍN

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa moby » 05 Nov 2009, 15:11

Peťo napísal:no povedal by som že kontrolovaný pôrod, bez následkov. Dĺžka trvania rovnaká ako v autorizovanom servise
predpokladam, ze tie nove silenty boli uz tie stvor-ramenne, nie dvoj-tie co sa tam montovali origo...ako sa ti to podarilo tam natrepat?? aky si mal na to pripravok??? a mimochodom kolko ti to trvalo a kolko za to chceli v servise??
ja ked som to menil, stejne som musel zaniest ramena do servisu, nech mi to tam nalisuju (ked som to uvidel hotove, vyzeralo to ako keby slon vevericku jeb*l... :roll:)
V40 1,8 85kW B4184S

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 05 Nov 2009, 20:22

moby napísal:
Peťo napísal:no povedal by som že kontrolovaný pôrod, bez následkov. Dĺžka trvania rovnaká ako v autorizovanom servise
predpokladam, ze tie nove silenty boli uz tie stvor-ramenne, nie dvoj-tie co sa tam montovali origo...ako sa ti to podarilo tam natrepat?? aky si mal na to pripravok??? a mimochodom kolko ti to trvalo a kolko za to chceli v servise??
ja ked som to menil, stejne som musel zaniest ramena do servisu, nech mi to tam nalisuju (ked som to uvidel hotove, vyzeralo to ako keby slon vevericku jeb*l... :roll:)
No tak prípravok sme vymysleli spolu s Paľom nájdem fotky a dám sem. Rameno demontovať nebolo treba. Prvé sme robili skoro pol dňa a druhé robil Palo sám ale trochu rýchlejšie cca 2hod. (máme už know how ako to robiť-odlopatené :oops: )
Je tam samozrejme to nové štvorramenné, ale inak predávajú sa aj tie dvojramenné nové. ;)
Ale štvorramenné je samozrejme lepšie.
Princíp prípravku je jednoduchý- presne vysústružený lievik ;)

Užívateľov profilový obrázok
sergej
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 646
Dátum registrácie: 03 Máj 2009, 19:10
Vek:: 5
Bydlisko: PN/Praha
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 19 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa sergej » 07 Nov 2009, 19:30

Dovolim si upozornit na moznost vyuzitia Vasho miestneho SOU, odbor automechanik. Dielne maju vybavene mierne nadpriemerne, ceny symbolicke, majstri sa beznym aj menej beznym veciam celkom rozumeju a hlavne mozte byt pri oprave a vsetko kontrolovat, konzultovat alebo inak obkecavat. Mne takto lisuju uz niekolku sadu silentblokov na 7xx/9xx.
V960TURBO, B204FT, 1991
V960GLE, B6304F, 1992
Bolo:
V760GLE, D24T, 1985 RIP
V940SE, B200FT, 1992

Užívateľov profilový obrázok
mayo251
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1372
Dátum registrácie: 22 Aug 2009, 07:55
Vek:: 41
Bydlisko: Kežmarok - Malý Slavkov
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 17 krát

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa mayo251 » 25 Nov 2009, 15:44

tiez sa chystam vymenit zadne silentbloky ale asi na to potrebujem jamu, predne ramena myslim ze sa daju zvladnut alebo nie?
Volvo XC60 D5 SUMMUM 2009
VOLVO XC70 D5 SUMMUM 2006
EX:VOLVO XC60 D5 AWD SUMMUM 151 kW 2009
VOLVO S60 D5 136 kW, MY 2009
VOLVO XC90 D5 AWD 147 kW, 2012, EXECUTIVE
VOLVO S80 2,4i125kW 2004
Volvo V40 TD 1998
Volvo XC60 D5 AWD SUMMUM 136 kW 2009

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 25 Nov 2009, 20:57

mayo251 napísal:tiez sa chystam vymenit zadne silentbloky ale asi na to potrebujem jamu, predne ramena myslim ze sa daju zvladnut alebo nie?
Nepotrebuješ jamu, ale šikovné ruky

Užívateľov profilový obrázok
mayo251
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1372
Dátum registrácie: 22 Aug 2009, 07:55
Vek:: 41
Bydlisko: Kežmarok - Malý Slavkov
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 17 krát

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa mayo251 » 26 Nov 2009, 15:58

cize zdvihak trochu zrucnosti a pojde to? zadne silent bloky si ako vylisoval a spatne nalisoval?dakujem za radu
Volvo XC60 D5 SUMMUM 2009
VOLVO XC70 D5 SUMMUM 2006
EX:VOLVO XC60 D5 AWD SUMMUM 151 kW 2009
VOLVO S60 D5 136 kW, MY 2009
VOLVO XC90 D5 AWD 147 kW, 2012, EXECUTIVE
VOLVO S80 2,4i125kW 2004
Volvo V40 TD 1998
Volvo XC60 D5 AWD SUMMUM 136 kW 2009

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 26 Nov 2009, 21:36

mayo251 napísal:cize zdvihak trochu zrucnosti a pojde to? zadne silent bloky si ako vylisoval a spatne nalisoval?dakujem za radu
Pridi do Ba a spravime Ti to za mensiu uplatu. :D máme na to s Paľom vymyslený špeciálny kus na lisovanie.. :D

Napísať odpoveď