Najhaluznejšia závada na V40

Opravy, ktoré su všeobecne aplikovatelné na rôzne modely alebo diely...
Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 20 Máj 2009, 20:21

:) Tak sa mi dnes stalo, že mi začala akoby vypadávať elektrina na Sergejovi.. :evil: proste všetko opakovane z ničoho nič spadlo akoby bol blbý kontakt na baterke alebo ju niekto na sekundy odpájal.
V prvom momente ma napadlo, že je v keli riadiaca jednotka motora.. ale potom som zastavil na pumpe.. napadlo ma kuknúť na baterku a poistky v motorovom priestore. Najskôr som kukol v kabíne, potom otvorím kapotu, kukám na baterku ok otvorím kryt na poistkách a na prvý moment všetko ok, tak som skusíl pozatláčať všetky poistky a najväčšia sranda bola, že skoro všetky som dotlačil tak že urobilo puk..
No a to je koniec najhaluznejšej závady na V40tke :) , odvtedy to už nespravilo :wink: po 11tich rokoch sú všade pôvodné poistky od výroby, tak si len tak so srandy skúste všetky pozatláčať..

Užívateľov profilový obrázok
dod80
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 30 Mar 2009, 15:29
Vek:: 5
Bydlisko: Stara Lubovna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa dod80 » 21 Máj 2009, 01:00

proste chcu uz vymenit :)
je S80/T6 2.8biT 200kW r.2000 - po chipe nieco cez 300 hp :)
bolo V50 2.0 D r.2005, V40/2.0T r.98, V40/1.9TD r.97, V40/1.8-16V r.98 a 340/1.6D r.84
http://www.lubovna.eu

Užívateľov profilový obrázok
shineonyou
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 12 Apr 2009, 13:06

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa shineonyou » 21 Máj 2009, 07:23

alebo ist na prehliadku mechanikovi aspon raz do roka...:D
V 70 2,5 D, rok 2000

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 21 Máj 2009, 14:51

shineonyou napísal:alebo ist na prehliadku mechanikovi aspon raz do roka...:D
:mrgreen: a ja som čo? Sergej má priehliadku niekoľko krát za týždeň ;)

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 21 Máj 2009, 14:53

dod80 napísal:proste chcu uz vymenit :)
Vymienať ich netreba, vyzerajú ako nové.. ale skúsim si zistiť čo stoja komplet nové :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 21 Máj 2009, 15:05

shineonyou napísal:alebo ist na prehliadku mechanikovi aspon raz do roka...:D
:D na čo mám chodiť k mechanikovi keď:
- olej a filtre si mením sám
- všetky aj mini závady si opravujem sám prípadne po konzultácii s Vadisom, kwikom
- olej v prevodovke som si tiež vymenil sám a použil som lepší olej ako origo Volvo a spravil to vysoko sofistikovane.. cez pumpu
- predné ramená som si menil sám
- zadné silentbloky som si nalisoval sám (to bolo rečí vo VOLVO-e keĎ mi ich dávali..)
- výfukové potrubie som generálkoval sám, dutiny si vystriekam sám

Proste momentálne som dosiahol takú úroveň zručnosti, že okrem naťahovania a profi lakovania si viem všetko spraviť sám, alebo spolu so známym.
K tomu lakovaniu - aj to si viem spraviť sám ale na to ešte nemám odsť skúseností

TAK SI TIE REČI NIEKAM STRČ :mrgreen:
ja nemám na to platiť o 2/3 viac mechanikovi za to čo si dokážem spraviť úplne sám a ešte precíznejšie ako on. :roll:

PS. aj čelné sklo si vymením sám len momentálne na to nemám čas a tiež tvrdím že precíznejšie ako špecializovaný autosklo servis- tým je jedno čo je pod tesnením a prechodovou lištou- mne nie.

Užívateľov profilový obrázok
shineonyou
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 12 Apr 2009, 13:06

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa shineonyou » 22 Máj 2009, 07:36

Hura, slava, narodil sa vseved!;o)

PS: Co to tu smrdi? Ze by samochvala? ;)
V 70 2,5 D, rok 2000

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 22 Máj 2009, 09:35

shineonyou napísal:Hura, slava, narodil sa vseved!;o)

PS: Co to tu smrdi? Ze by samochvala? ;)
:roll: nie nie som vševed len ma už unavuje čítať v každom Tvojom príspevku náražku na autoriz. servis kam chodíš.. a potom následne vyplakávanie nad tým ako je to drahé.
Proste principiálne sa všetko dá robiť svojpomocne a na vyššej úrovni ako v servise.

Užívateľov profilový obrázok
shineonyou
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 12 Apr 2009, 13:06

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa shineonyou » 22 Máj 2009, 11:24

Peťo napísal:
shineonyou napísal:Hura, slava, narodil sa vseved!;o)

PS: Co to tu smrdi? Ze by samochvala? ;)
:roll: nie nie som vševed len ma už unavuje čítať v každom Tvojom príspevku náražku na autoriz. servis kam chodíš.. a potom následne vyplakávanie nad tým ako je to drahé.
Proste principiálne sa všetko dá robiť svojpomocne a na vyššej úrovni ako v servise.
ale ja nechodim do autorizovaneho servisu... ;)
V 70 2,5 D, rok 2000

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 22 Máj 2009, 12:53

shineonyou napísal:
Peťo napísal:
shineonyou napísal:Hura, slava, narodil sa vseved!;o)

PS: Co to tu smrdi? Ze by samochvala? ;)
:roll: nie nie som vševed len ma už unavuje čítať v každom Tvojom príspevku náražku na autoriz. servis kam chodíš.. a potom následne vyplakávanie nad tým ako je to drahé.
Proste principiálne sa všetko dá robiť svojpomocne a na vyššej úrovni ako v servise.
ale ja nechodim do autorizovaneho servisu... ;)
:mrgreen: ale noo neser sa so slovíčkami

Užívateľov profilový obrázok
royal555
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 10 Jún 2009, 22:36
Vek:: 33
Bydlisko: RV vidiek + Kosice Juh
Kontaktovať užívateľa:

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa royal555 » 05 Aug 2009, 10:03

Pravda pravduca: Nikto ti to neurobi tak dobre ako ked si to urobis sam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ked som Peta videl ako beha okolo auta s handrickou a fkuse daco lesti (normalny den, ziadne predvadzanie ani nic take) tak som z toho bol v soku a laszlo sa len smial :-) Verim tomu, ze si das na svojom aute zalezat ovela ovela viac ako hocikto iny. Aj ked nemas skusenosti vela veci zmaknes "na parkovisku" s gola sadou ;-)
papekov "vyrobok"
VW Golf 1,6 TDI

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 05 Aug 2009, 11:00

royal555 napísal:Pravda pravduca: Nikto ti to neurobi tak dobre ako ked si to urobis sam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ked som Peta videl ako beha okolo auta s handrickou a fkuse daco lesti (normalny den, ziadne predvadzanie ani nic take) tak som z toho bol v soku a laszlo sa len smial :-) Verim tomu, ze si das na svojom aute zalezat ovela ovela viac ako hocikto iny. Aj ked nemas skusenosti vela veci zmaknes "na parkovisku" s gola sadou ;-)
:twisted: pre ostatných aby som nebol za debila- len som si čistil okná. Občas to robím keď dlho stojím a nemám čo robiť, len čakať. Znervózňujú ma špinavé okná a späťáky

Užívateľov profilový obrázok
dod80
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 30 Mar 2009, 15:29
Vek:: 5
Bydlisko: Stara Lubovna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa dod80 » 05 Aug 2009, 16:06

Peto: si proste ukazkovy volvista, chces len dobre vidiet kvoli bezpecnosti=palec hore ;)
je S80/T6 2.8biT 200kW r.2000 - po chipe nieco cez 300 hp :)
bolo V50 2.0 D r.2005, V40/2.0T r.98, V40/1.9TD r.97, V40/1.8-16V r.98 a 340/1.6D r.84
http://www.lubovna.eu

Užívateľov profilový obrázok
st_Andy
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 4222
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 21:27
Vek:: 5
Bydlisko: Košice - Staré mesto
Poďakoval: 71 krát
Bolo mu poďakované: 209 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa st_Andy » 05 Aug 2009, 18:29

Peťo napísal: :twisted: pre ostatných aby som nebol za debila- len som si čistil okná. Občas to robím keď dlho stojím a nemám čo robiť, len čakať. Znervózňujú ma špinavé okná a späťáky
mna znervoznuju vecne zasr**é elektrony od brzdoveho oblozenia.. :mrgreen: okna cistim s pumparskym vercajkom pri tankovani 8-)

Užívateľov profilový obrázok
lakio
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 969
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 09:23
Vek:: 39
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 7 krát

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa lakio » 05 Aug 2009, 18:41

st_Andy napísal:
Peťo napísal: :twisted: pre ostatných aby som nebol za debila- len som si čistil okná. Občas to robím keď dlho stojím a nemám čo robiť, len čakať. Znervózňujú ma špinavé okná a späťáky
mna znervoznuju vecne zasr**é elektrony od brzdoveho oblozenia.. :mrgreen: okna cistim s pumparskym vercajkom pri tankovani 8-)
mna najviac sere ked mi turbo nazapne pri 1800 ale az pri 2500.. to su soky, aj na handricku zabudnem

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 05 Aug 2009, 19:22

st_Andy napísal:
Peťo napísal: :twisted: pre ostatných aby som nebol za debila- len som si čistil okná. Občas to robím keď dlho stojím a nemám čo robiť, len čakať. Znervózňujú ma špinavé okná a späťáky
mna znervoznuju vecne zasr**é elektrony od brzdoveho oblozenia.. :mrgreen: okna cistim s pumparskym vercajkom pri tankovani 8-)
Stačí ich raz umyť niečím drahším ako napr. Nano protect od korytnačky a nebudú sa tak špiniť, to Laco: môžeš si dať prepáliť mapu na RJ aby Ti zopínalo od kedy chceš=dodo Ti to za nejaké euráče spraví

Užívateľov profilový obrázok
st_Andy
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 4222
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 21:27
Vek:: 5
Bydlisko: Košice - Staré mesto
Poďakoval: 71 krát
Bolo mu poďakované: 209 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa st_Andy » 05 Aug 2009, 19:50

Peťo napísal:Stačí ich raz umyť niečím drahším ako napr. Nano protect od korytnačky a nebudú sa tak špiniť
A nieje to o tom, ze z nich potom ten brzdovy sajrajt pri oplachu iba ide lahsie dole lebo sa nezachytava do porov?!
Mal som obdobie kedy som dal na autokozmetiku a lestenky mesacne viac ako zenska na kozmetiku.. :roll: Ale uz mi to zacalo pripadat uchylne zvlast po zisteni, ze uplne obycajna kozmetika plni svoj ucel rovnako ako najdrahsia dostupna (fakt viditelny rozdiel bol len ked umyl a navoskoval auto znamy v rucnej umyvarke s nejakymi specialnymi pripravkami ktore v maloobchode ani nedostat - odobera ich na litre), tak som to radsej zacal pchat do nadrze a do udrzby.. vsak aj tak stale poprsi :mrgreen: ;)

Užívateľov profilový obrázok
dod80
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 30 Mar 2009, 15:29
Vek:: 5
Bydlisko: Stara Lubovna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa dod80 » 05 Aug 2009, 20:19

lakio: jj, ti mozem nastavit aby ti tlacilo uz na volnobehu ak budes chciet :lol:
je S80/T6 2.8biT 200kW r.2000 - po chipe nieco cez 300 hp :)
bolo V50 2.0 D r.2005, V40/2.0T r.98, V40/1.9TD r.97, V40/1.8-16V r.98 a 340/1.6D r.84
http://www.lubovna.eu

Užívateľov profilový obrázok
lakio
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 969
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 09:23
Vek:: 39
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 7 krát

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa lakio » 05 Aug 2009, 20:50

dod80 napísal:lakio: jj, ti mozem nastavit aby ti tlacilo uz na volnobehu ak budes chciet :lol:
srandujem, taha v pohode.. len som spasoval ako sa pekne vyvija vlakno od najhaluznejsej zavady po fanaticke drhnutie kapoty ;)

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Najhaluznejšia závada na V40

Príspevok od užívateľa Peťo » 05 Aug 2009, 21:45

st_Andy napísal:
Peťo napísal:Stačí ich raz umyť niečím drahším ako napr. Nano protect od korytnačky a nebudú sa tak špiniť
A nieje to o tom, ze z nich potom ten brzdovy sajrajt pri oplachu iba ide lahsie dole lebo sa nezachytava do porov?!
Mal som obdobie kedy som dal na autokozmetiku a lestenky mesacne viac ako zenska na kozmetiku.. :roll: Ale uz mi to zacalo pripadat uchylne zvlast po zisteni, ze uplne obycajna kozmetika plni svoj ucel rovnako ako najdrahsia dostupna (fakt viditelny rozdiel bol len ked umyl a navoskoval auto znamy v rucnej umyvarke s nejakymi specialnymi pripravkami ktore v maloobchode ani nedostat - odobera ich na litre), tak som to radsej zacal pchat do nadrze a do udrzby.. vsak aj tak stale poprsi :mrgreen: ;)
efekt to ma taky ze staci aby to trocha oplachlo a je to ciste a nemusis to drhnut. K tej autokozmetike ja pouzivam veci prevazne od SONAXu http://www.sonax.sk a kupujem si to od nich priamo v ich sklade. Najlepsi vosk na starsie laky je Xtreme progresivny, odstrani jemne skrabance a ma to trvacnost par mesiacov, staci potom len oplachovat.. ;)
Chcel by som vyskusat Carnauba vosk ale to az ked opravim vs zavady na laku :mrgreen:

K specialnym pripravkom len tolko ze v maloobchode su predrazene a osobne dobre veci ma len korytnacka, alebo Sonax. Ine ani nepouzivam. Akurat na cistenie skla nejaky cesky je tiez ok- lacny a vyskusany :twisted:

Napísať odpoveď