Aký olej do motora ?

Opravy, ktoré su všeobecne aplikovatelné na rôzne modely alebo diely...
Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa Peťo » 15 Sep 2010, 15:54

DanoS40 napísal:Zdarec priatelia,neviete niekto nejakú stránku,kde pre aké vozidlo je presne určený typ motorové oleja?..gúglim tu jak blázen a nemozem sa dopátrat..VDAKA
Máš trochu starší model ročník 96 to sú úplne prvé S/V40tky, pozri sa čo tam bolo predtým. Ak nevieš, tak prepláchni motor pred výmenou týmto http://www.liqui-moly.de/liquimoly/prod ... _1019.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázok
a kľudne tam môžeš dať ten Mobil 1 Super X1 3000 5w-40, ja osobne som používal Mobil1 0W-40 Protection Formula a neskôr New life a teraz mám Rally formula 5w-50 pretože som ho mal za dobrú cenu.
Z filtrov odporúčam originál, alebo Mann. Ďalej si kúp novú Al hliníkovú podložku pod výpúštací šroub na vani. Stojí pár centov a za tú výmenu stojí.
Ak máš zakarbónovaný motor, tak skráť prvú výmenu na 8-10tis km a znova urob preplach nie čo dá Tesco ale s niečím kvalitnejším viď hore.
Ak sa pri vyššej vizkozite stráca olej je to normálne ak netečie cez tesnenia, pretože sa ľahšie spáli ako želé 10w a hutnejšie

Užívateľov profilový obrázok
DanoS40
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 07 Júl 2009, 17:42
Vek:: 40
Bydlisko: Bardejov
Poďakoval: 17 krát
Bolo mu poďakované: 8 krát

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa DanoS40 » 15 Sep 2010, 19:05

Chlapi díky za rady,ale to som chcel pomoct kamošovi,ktorý kúpil 13-ročného Peugeota a nevedel čo má do toho naliat :) Peto:moje auto doteraz šlapalo na Mobil 1 10W40 a neviem vobec či tam bola niekedy plná synta,myslíš že by bolo vhodné dat tam 5W40?..má 360 000km,doteraz nebol s motorom žiadny problém...tak mám dilemu {zmyslajuci}
S40 r.v.1996 1,8(1731)16V B4 184S tmavá-zelená

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 02 Aug 2009, 14:28
Vek:: 31
Bydlisko: Zeliezovce
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa iconmaster » 15 Sep 2010, 19:16

Dano - ked tam mas polosyntetiku, uz nenalievaj plnu, viacej uskodis ako pomozer, ver mi ;) Napis motorizaciu toho Peugeota, a pokusime poradit.
hľadá sa nasledovník V40
Volvo S40 1.9 DI / 70kW 1999
bolo: Volvo V40 1.9 TD / 66kW 1999, Skoda 120 L LPG :D /skodu nikdy viac, LPG ano/

Užívateľov profilový obrázok
DanoS40
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 07 Júl 2009, 17:42
Vek:: 40
Bydlisko: Bardejov
Poďakoval: 17 krát
Bolo mu poďakované: 8 krát

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa DanoS40 » 15 Sep 2010, 19:44

iconmaster.áno,tiez si myslím..autu doprajem len to najlepšie a niekedy to najlepšie može byt najhoršie..na moto mám 80 000km,tiež to šlape na 10w40(výrobcom odporúčaná viskozita) a nie je problém a takisto mi odporúčali prejst na plnú syntu..ale radšej mením olej častejšie..ako u auta,tak i motorky.....Petomi tu hodil nejaké linky ohladom toho oleja do Peugeota,takže je to už ok..ale díky za ochotu ;)
S40 r.v.1996 1,8(1731)16V B4 184S tmavá-zelená

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa Peťo » 15 Sep 2010, 20:13

DanoS40 napísal:Chlapi díky za rady,ale to som chcel pomoct kamošovi,ktorý kúpil 13-ročného Peugeota a nevedel čo má do toho naliat :) Peto:moje auto doteraz šlapalo na Mobil 1 10W40 a neviem vobec či tam bola niekedy plná synta,myslíš že by bolo vhodné dat tam 5W40?..má 360 000km,doteraz nebol s motorom žiadny problém...tak mám dilemu {zmyslajuci}
Nemenil by som na vyssiu vizkozitu, iconmaster ma pravdu. Keby si moc chcel mozes prejst na vyssiu ale najskor by som spravil ten preplach motora.

Užívateľov profilový obrázok
st_Andy
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 4222
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 21:27
Vek:: 5
Bydlisko: Košice - Staré mesto
Poďakoval: 71 krát
Bolo mu poďakované: 209 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa st_Andy » 15 Sep 2010, 20:48

Peťo napísal:
st_Andy napísal:do 1.8 16V r.v.'96 Mobil S 10W-40 - po novom Mobil Super 2000 (s)pokojne ;) + al. hladaj stitok, staru nalepku, na dverach al. v motor. priestore, al. v manuali
Neviem ako si na to prisiel ale po zadani parametrov do Mobil1
http://ew5test.earlweb.com/search.php?site=71" onclick="window.open(this.href);return false;
som dostal toto: Motor (B) Mobil Super 3000 X1 5W-40 (c) 5.6
10W-40 sa leje len do vylagrovanych Turbo motorov :D
{zmyslajuci}
Peťo napísal:
iconmaster napísal:Dano - ked tam mas polosyntetiku, uz nenalievaj plnu, viacej uskodis ako pomozer, ver mi ;) Napis motorizaciu toho Peugeota, a pokusime poradit.
Nemenil by som na vyssiu vizkozitu, iconmaster ma pravdu.
to ale znamena ze si sam odporujes, a pokial nieje stitok (co asi nieje) tak tam patri 10w-40, ktorym absolutne nic nemoze pokazit {pivo}

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa Peťo » 15 Sep 2010, 22:19

st_Andy napísal:
Peťo napísal:
st_Andy napísal:do 1.8 16V r.v.'96 Mobil S 10W-40 - po novom Mobil Super 2000 (s)pokojne ;) + al. hladaj stitok, staru nalepku, na dverach al. v motor. priestore, al. v manuali
Neviem ako si na to prisiel ale po zadani parametrov do Mobil1
http://ew5test.earlweb.com/search.php?site=71" onclick="window.open(this.href);return false;
som dostal toto: Motor (B) Mobil Super 3000 X1 5W-40 (c) 5.6
10W-40 sa leje len do vylagrovanych Turbo motorov :D
{zmyslajuci}
Peťo napísal:
iconmaster napísal:Dano - ked tam mas polosyntetiku, uz nenalievaj plnu, viacej uskodis ako pomozer, ver mi ;) Napis motorizaciu toho Peugeota, a pokusime poradit.
Nemenil by som na vyssiu vizkozitu, iconmaster ma pravdu.
to ale znamena ze si sam odporujes, a pokial nieje stitok (co asi nieje) tak tam patri 10w-40, ktorym absolutne nic nemoze pokazit {pivo}
Ty si ako nasi politici polopravda je super vec, vybrat len prvu vetu.. a hned to ma iny vyznam. Ked ma uz citujes tak cele znenie prosim
Peťo napísal:Nemenil by som na vyssiu vizkozitu, iconmaster ma pravdu. Keby si moc chcel mozes prejst na vyssiu ale najskor by som spravil ten preplach motora.

Užívateľov profilový obrázok
st_Andy
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 4222
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 21:27
Vek:: 5
Bydlisko: Košice - Staré mesto
Poďakoval: 71 krát
Bolo mu poďakované: 209 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa st_Andy » 15 Sep 2010, 23:00

Peťo napísal:
st_Andy napísal:do 1.8 16V r.v.'96 Mobil S 10W-40 - po novom Mobil Super 2000 (s)pokojne ;) + al. hladaj stitok, staru nalepku, na dverach al. v motor. priestore, al. v manuali
Neviem ako si na to prisiel ale po zadani parametrov do Mobil1 som dostal toto: Motor (B) Mobil Super 3000 X1 5W-40 (c) 5.6
10W-40 sa leje len do vylagrovanych Turbo motorov [ :D
No Podstatne je, ze uz vies ako som na to prisiel {darcek}

Guru v.2
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 17 Apr 2010, 19:04
Vek:: 41
Bydlisko: Martin-Veľký Krtíš
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 2 krát

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa Guru v.2 » 16 Sep 2010, 16:43

Ďakujem za odpovede.

Asi som rozhodnutý pre ten Mobil 1 fuel economy 0W30, ACEA A1/B1/A5/B5
HTHS Viskozitu má 3.0, TBN 11.4 mg KOH/g, Flash Point 228C a pour point až -54C!! takže plní moje požiadavky :mrgreen: aj špecifikácie výrobca motora na plno aj s veľkou rezervou.
A okrem toho nemám DPF takže oleje C kategórie sú mi zbytočné.
zorg1 napísal:ale O W by som nedaval do auta ktoré ma 5 rokov,
Prečo nie? :| V čom vidíš problém?
Aj v Unicom vo Zvolene mi povedali že ak by som u nich menil olej tak by tam naliali Castrol SLX Professional Longtec for Volvo Cars A5/B5 0W-30
Volvo S40 2.0D 100kw/136hp r.v.2005 electric silver Galérie

Užívateľov profilový obrázok
zorg1
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2457
Dátum registrácie: 20 Sep 2009, 14:12
Vek:: 43
Poďakoval: 19 krát
Bolo mu poďakované: 35 krát

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa zorg1 » 16 Sep 2010, 16:48

Povedal mi to moj mechanik, ze ten olej 0w je riedky do starsích aut... tam treba min 5w-30
ja som menil olej pred tyzdnom objednaval som ho http://www.motoolej.eu/" onclick="window.open(this.href);return false; skus is tam postudovat , inak ze vraj najpelsie oleje na svete pochádzaju od firmy shell, a to aj vyhral ako olej roka 2010, preto som dal SHELL HELIX ULTRA EXTRA 5W-30 5L.
Honda CR-V, IX/ 2014, 155 HP, Elegance, 2,0 L i-VTEC 5AT, Benzín, 4WD, outdoor, winter pack, Perleťová čierna Crystal
bolo: ♥♥♥ S60 D5 2004, skvelé vozidlo...... ♥♥♥
bude : Volvo veterán

Honda Jazz, 1,2 cool

PERQTOON
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08 Dec 2010, 14:58

Odborné stanovisko k mazaniu motora tov. značky VOLVO.

Príspevok od užívateľa PERQTOON » 20 Dec 2010, 23:43

Wholesale - Technical Support vo svojom stanovisku píše, že optimálnym motorovým olejom pre automobil VOLVO je Agip Tecsint 5W-30, ktorý je vyrábaný na báze špeciálneho syntetického základového oleja - polyinterné olefíny (PIO), čo dodáva tomuto oleju mimoriadne vlastnosti z hľadiska termickej a oxidačnej stálosti, ako aj mimoriadne dobré viskozitno-teplotné správanie sa. Tento olej pri nízkych vonkajších teplotách po naštartovaní zabezpečí okamžité premazanie motora a vďaka špeciálnej aditivácii (syntetické polárne estery) udrží mazací film aj po dlhšej dobe po odstavení motora.
Automobilka VOLVO ďalej pripúšťa pre svoje automobily použitie aj olej vo viskozitnej triede 5W-40 s príslušnou výkonnostnou špecifikáciou, môže sa použiť syntetický mot. olej Agip Extra HTS 5W-40 vyrábaný na báze polyalfaolefínov (PAO), alebo tiež Agip Tecsint SL SAE 5W-40, vyrábaný na báze polyinterných olefínov.
Odporúčanie je Agip Tecsint 5W-30, pretože tento olej prispeje aj k zníženiu spotreby pohonných hmôt, vďaka nízkej "zimnej" aj "letnej" viskozite. O hrúbku a únosnosť mazacieho filmu sa netreba báť pri žiadnej prevádzkovej teplote, pretože všetky tieto oleje majú EP a AW - prísady, ako aj modifikátory trenia. Ďalšie dva menované produkty sú tiež vhodnou alternatívou. Všetky tri oleje sú kompatibilné a vzájomne miešateľné v ľubovoľnom pomere. Pri ich zmiešaní nedochádza k nepriaznivej interakcii medzi nimi, takže bez ohľadu na to, ktorý olej je v motore môže sa doliať ktorýkoľvek z uvedených produktov. A nezabudnite ! Automobilka VOLVO odporúča vymeniť olejovú náplň minimálne raz ročne bez ohľadu na najazdené kilometre.
VOLVO S 80; 2,8 biT6; 200kW; 5-st. automat;
r.v. 2001; typ TS90K5; - tmavošedá metalíza.

lucki
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2827
Dátum registrácie: 25 Máj 2009, 23:24
Vek:: 10
Bydlisko: PRG
Bolo mu poďakované: 4 krát

Re: Odborné stanovisko k mazaniu motora tov. značky VOLVO.

Príspevok od užívateľa lucki » 21 Dec 2010, 00:01

jiste... a v lete sa mozes vozi na spalenom oleji, kedze W30 je do 30 stupnov Celzia.
je: S60 2.4T - slabomodra metaliza, 215 000 km, rv. 2001 MY02
bolo:
S70 2.4i 20V - modra metaliza, 220 000 km, avg. 9.8, rv. 1997
480_S 2.0i - cierna metaliza, rv. 1994
440_turbo 1.7T - modra, rv. 1989

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa Peťo » 21 Dec 2010, 00:15

neni to nahodou reklama na Agip? ja pouzivam Mobil1 Rally formula 5w-50 a podla mojho nazoru je MObil kvalitnejsi ako spominany Agip alebo Shell. ;)

Užívateľov profilový obrázok
mayo251
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1372
Dátum registrácie: 22 Aug 2009, 07:55
Vek:: 41
Bydlisko: Kežmarok - Malý Slavkov
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 17 krát

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa mayo251 » 21 Dec 2010, 16:34

Mazacie plány jednotlivých značiek:
Liqui Moly
http://www.liqui-moly.de/liquimoly/web. ... ser_d.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Q8 Mimochodom prvonáplň Volvo
http://www.q8oils.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Castrol
http://195.82.66.170/castrol/oilguide/index.php?id=1.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Elf
http://ew5.earlweb.com/search.php?site=55" onclick="window.open(this.href);return false;
Selénia
http://www.flitalia.it/en/fl/index.php? ... Itemid=248" onclick="window.open(this.href);return false;
Mobil1
http://ew5test.earlweb.com/search.php?site=71" onclick="window.open(this.href);return false;
Shell
http://www.shell.sk/home/page/svk/produ ... match.html" onclick="window.open(this.href);return false;[/quote]

podla vyssie uvedenych linkov by som mal pouzivat 5w-40 ale davam 10 w -40 zmeni sa nieco ked prejdem na 5w-40?pomozem motoru?alebo uskodim?
Volvo XC60 D5 SUMMUM 2009
VOLVO XC70 D5 SUMMUM 2006
EX:VOLVO XC60 D5 AWD SUMMUM 151 kW 2009
VOLVO S60 D5 136 kW, MY 2009
VOLVO XC90 D5 AWD 147 kW, 2012, EXECUTIVE
VOLVO S80 2,4i125kW 2004
Volvo V40 TD 1998
Volvo XC60 D5 AWD SUMMUM 136 kW 2009

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 02 Aug 2009, 14:28
Vek:: 31
Bydlisko: Zeliezovce
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa iconmaster » 21 Dec 2010, 16:54

Ak pozres na tej ELF-ackej stranke, tam pisu aj 5W-40 aj 10W-40. Tiez davam 10W-40, ked uz ma motor nieco najazdene, tak radsej davat hustejsiu polosyntetiku. Ak ma dostatocnu kvalifikaciu, nemoze uskodit. Viskozita a kvalifikacia su 2 rozne veci :idea:
hľadá sa nasledovník V40
Volvo S40 1.9 DI / 70kW 1999
bolo: Volvo V40 1.9 TD / 66kW 1999, Skoda 120 L LPG :D /skodu nikdy viac, LPG ano/

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa Peťo » 21 Dec 2010, 22:20

to je moj post rulez mayo ma skopiroval. Inak mayo dieslu je to podla mna dost jedno aky olej, s benzinom to zase jedno nieje :)

PERQTOON
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08 Dec 2010, 14:58

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa PERQTOON » 22 Dec 2010, 00:03

Na úvahu, že či náhodou nechcem robiť reklamu na Agip by som uviedol nasledovné: BEZPEČNE NIE !! K uvedenému oleju som sa dostal takým spôsobom, že som kúpil V.., S 80 2,8i T6; a samozrejme prvá kontrola predtým ako som ho bral domov bola na ryskách výška oleja, aby sa nestalo, že v motori je málo oleja a hneď ho pokazím na prvej jazde. Potom som zisťoval o aký druh oleja sa jedná. Na nálepke som zistil, že ja tam Agip. A vôbec som neuvažoval a ani neuvažujem, že tam dám iný olej napr. ako sa spomína vo vyšších príspevkoch - Mobil (lebo podľa niekoho má byť lepší...), to vôbec nemusí byť pravda.
Teraz cez zimu, keď takmer nejazdím (okr. veľmi súrnych prípadov čo je minimum) bezpečne olej meniť nebudem, lebo s autom parkujem v kúrenej garáži a motor ani nevie ako vyzerá mráz. Na jar vykonám výmenu (ale len za Agip, žiadny Mobil)tak si motorové oleje dokonale preskúmam.
O tom Agipe som už začal trošku zisťovať lebo ho mám v motori auta tak ma zaujíma (keby tam bol Mobil tak zisťujem okolo Mobilu...) a predsa som zistil v súvislosti s Agipom zaujímavosť. Motorový olej Agip Tecsint 5W-30 podľa vyjadrenia Wholesale - Technical Support je super jednička medzi motorovými olejmi a jeho zloženie alebo zložky, ktoré obsahuje sú také, že ich nemá žiadny iný motorový olej, a tak podľa tohoto predstihuje aj ten slávny Mobil.
Aj keď som sa predtým ako som kúpil toto vozidlo nikdy nezaujímal o motorové oleje jednoducho neverím tomu, že všetky ostatné motorové oleje by zaostali za Mobilom a Mobil by ich nenormálne predstihol. A v tých ostatných firmách čo vyvíjajú a vyrábajú mot. oleje zaspali ? BEZPEČNE NIE !! Mám to už v živote sto krát zistené, že aj značka, ktorá bola v úzadí dokázala kvalitou jednoznačne predstihnúť super vychytenú značku. A konkrétny príklad mám aj z vozidlami: Každý kto má, alebo mal VOLVO a predtým vlastnil Audy alebo BMW tak na nemecké vozidlá len nadával. A konkrétny prípad sa stal aj mne, keď som sa vybral s bratovým Audim na cestu tak ma pekne domov z Topolčian (čo mohlo byť cca 60 Km doniesla plošina). Samozrejme pokazené. Na jar sa pustím do toho "oleja" a najlepšie to spravím ako budem vedieť. Ostávam s pozdravom.
VOLVO S 80; 2,8 biT6; 200kW; 5-st. automat;
r.v. 2001; typ TS90K5; - tmavošedá metalíza.

Užívateľov profilový obrázok
harlequin
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1580
Dátum registrácie: 07 Jan 2010, 20:21
Vek:: 26
Bydlisko: UK
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa harlequin » 22 Dec 2010, 00:27

ja by som to zhrnul asi tak... ci tam dam Mobil ci Agip ci Shell tak ked je tam spravny a je plneny mazaci plan... tak si myslim ze pri rovnakych podmienkach pouzivania auta je rozdiel v zivotnosi motora zanedbatelny
Volvo S40 2.0D 100kW MY2005 Momentum + doplnky
EX >>> Volvo V40 1.8i 92kW MY2000 125konikov, červená farba
Láka ma ísť, ísť, ísť, ísť, tam kde nik, nechodí...ísť s tebou ísť, čakať čo sa prihodí...

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa Peťo » 22 Dec 2010, 00:33

asi tak harlequin, je to len o pravidelnych intervaloch a hlavne aj o kvalitnych filtroch.
x-30 je na dnesne letne podmienky podla mojho skromneho nazoru prilis malo

Užívateľov profilový obrázok
wickey
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2179
Dátum registrácie: 09 Apr 2009, 11:47
Vek:: 35
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu poďakované: 17 krát

Re: Aký olej do motora ?

Príspevok od užívateľa wickey » 22 Dec 2010, 03:30

PERQTOON napísal:Na úvahu, že či náhodou nechcem robiť reklamu na Agip by som uviedol nasledovné: BEZPEČNE NIE !! K uvedenému oleju som sa dostal takým spôsobom, že som kúpil V.., S 80 2,8i T6; a samozrejme prvá kontrola predtým ako som ho bral domov bola na ryskách výška oleja, aby sa nestalo, že v motori je málo oleja a hneď ho pokazím na prvej jazde. Potom som zisťoval o aký druh oleja sa jedná. Na nálepke som zistil, že ja tam Agip. A vôbec som neuvažoval a ani neuvažujem, že tam dám iný olej napr. ako sa spomína vo vyšších príspevkoch - Mobil (lebo podľa niekoho má byť lepší...), to vôbec nemusí byť pravda.
Teraz cez zimu, keď takmer nejazdím (okr. veľmi súrnych prípadov čo je minimum) bezpečne olej meniť nebudem, lebo s autom parkujem v kúrenej garáži a motor ani nevie ako vyzerá mráz. Na jar vykonám výmenu (ale len za Agip, žiadny Mobil)tak si motorové oleje dokonale preskúmam.
O tom Agipe som už začal trošku zisťovať lebo ho mám v motori auta tak ma zaujíma (keby tam bol Mobil tak zisťujem okolo Mobilu...) a predsa som zistil v súvislosti s Agipom zaujímavosť. Motorový olej Agip Tecsint 5W-30 podľa vyjadrenia Wholesale - Technical Support je super jednička medzi motorovými olejmi a jeho zloženie alebo zložky, ktoré obsahuje sú také, že ich nemá žiadny iný motorový olej, a tak podľa tohoto predstihuje aj ten slávny Mobil.
Aj keď som sa predtým ako som kúpil toto vozidlo nikdy nezaujímal o motorové oleje jednoducho neverím tomu, že všetky ostatné motorové oleje by zaostali za Mobilom a Mobil by ich nenormálne predstihol. A v tých ostatných firmách čo vyvíjajú a vyrábajú mot. oleje zaspali ? BEZPEČNE NIE !! Mám to už v živote sto krát zistené, že aj značka, ktorá bola v úzadí dokázala kvalitou jednoznačne predstihnúť super vychytenú značku. A konkrétny príklad mám aj z vozidlami: Každý kto má, alebo mal VOLVO a predtým vlastnil Audy alebo BMW tak na nemecké vozidlá len nadával. A konkrétny prípad sa stal aj mne, keď som sa vybral s bratovým Audim na cestu tak ma pekne domov z Topolčian (čo mohlo byť cca 60 Km doniesla plošina). Samozrejme pokazené. Na jar sa pustím do toho "oleja" a najlepšie to spravím ako budem vedieť. Ostávam s pozdravom.
bezpecne gratulujem k vyskumu.
'01 C70 T5 cabrio
'00 V70 XC AWD Cross Country
'08 XC90 V8 AWD Sport
'03 S60 T5
ex 760 GLE TD, 940 GLE, 850 2.5 20V, 440 1.8K, V70 R AWD, 850 R, V70 R AWD, 740 GL, 850 GLE, S60 R AWD, V70 XC AWD, V70 XC AWD, S70 2.5 20V

Napísať odpoveď