Kamera do auta

tu môžte písať o všetkom..aj keď to nesúvisí s Volvom
Užívateľov profilový obrázok
pozorovatel
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 11 Sep 2015, 04:01
Vek:: 24
Bydlisko: Bad Zwischenahn/Levice
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: Kamera do auta

Príspevok od užívateľa pozorovatel » 04 Okt 2015, 01:36

Mal som Prestigio Roadrunner 540, obraz vo dne v pohode, v noci onicom. Bola neustale v aute ci bol mraz alebo leto, chvilu po kupe sa objavil tenky pasik na displeji ale to som neriesil, cca po tristvrte roku sa zdeformoval obraz a v nahravkach bolo pocut rezonovanie drziaka, nepomohlo vytlmenie drziaka. Takze reklamacia, peniaze som dostal naspat a teraz riesim druhu kamerku. Zatial moji favoriti su Mio 538 alebo Cel-Tec E08 s GPS. Nechce sa mi riesit neustale vyberanie a zapajanie kamery tak bude tiez neustale v aute ale jedine kamery DOD udavaju rozsah teplot v akych moze kamera pracovat. No ta znacka sa mi zda pomerne draha zalezitost.
josa napísal:Ja by som chcel aby bol displej zvlast od snimaca kamery. Nenasli ste niekto nieco take? :( Skratka displej s ovladacmi by som mal niekde dolu pri radiu a kameru by som uchytil o spatne.
https://www.alza.sk/cel-tec-k1s-dual-d2926538.htm
Cena urcite nebude vyhovovat {zmyslajuci} ale aspon zivy priklad, ze nieco take existuje :)
Volvo S60 2.4 103kw/140hp rv. 2006/model 2007 +chip na 135kw
Mazda 626 GF 2.0 85kw/115hp rv. 1997

Užívateľov profilový obrázok
begi
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 1527
Dátum registrácie: 06 Máj 2010, 21:19
Vek:: 39
Bydlisko: BA/KE
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 45 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kamera do auta

Príspevok od užívateľa begi » 04 Okt 2015, 07:23

Dzambor napísal:No ja kameru pouzivam a to Mio MiVue 538. Co sa tyka ochrany osobnych udajov a nahravania, tak jedine co nesmies je zverejnovat zaznamy z kamery. Jedine co to mozes pouzit je ak vznikne kolizna situacia/dopravna nehoda tak pre vysetrenie dopravnej nehody. Zistoval som aj info v Allianz ci uznavaju zaznam z kamery a povedali ze ano. Kde sa kamera nesmie pouzivat to je Rakusko, ti to maju zakazane a myslim ze aj nemecko.
V rakusku to nie je zakazane. Dokonca to oficialne mozes pouzit pri dokazovani svojej neviny. Musis vsak zabezpecit nerozpoznatelnost tvari/znaciek nezucastnenych osob. Ochrana osobnych udajov plati vseobecne. Nesmies zverejnivat video na nete proste.

Inac ja som si nedavno kupil toto, odporucam, pomer cena/kvalita je bezkonkurencny. Postovne zdarma a aj colnicu to obislo.
Ma to ten isty chipset ako kamery co su u nas bezne za 80eur

http://www.banggood.com/Full-HD1080P-G1 ... 16394.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Je: V70 T5 MY07, Summum, 191kW Obrázok, V40CC T4 AWD MY15 132kW
Bolo: V40 1.9D MY04, 85kW
V50 T5 MY06, Momentum, 162kW
Galerka: >>>TU<<<

VOLVO diagnostika BA-Rača /10Eur

Dzambor
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 20 Dec 2012, 12:02
Vek:: 27
Bydlisko: Trenčín
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu poďakované: 7 krát

Re: Kamera do auta

Príspevok od užívateľa Dzambor » 19 Jan 2016, 23:22

begi napísal:
Dzambor napísal:No ja kameru pouzivam a to Mio MiVue 538. Co sa tyka ochrany osobnych udajov a nahravania, tak jedine co nesmies je zverejnovat zaznamy z kamery. Jedine co to mozes pouzit je ak vznikne kolizna situacia/dopravna nehoda tak pre vysetrenie dopravnej nehody. Zistoval som aj info v Allianz ci uznavaju zaznam z kamery a povedali ze ano. Kde sa kamera nesmie pouzivat to je Rakusko, ti to maju zakazane a myslim ze aj nemecko.
V rakusku to nie je zakazane. Dokonca to oficialne mozes pouzit pri dokazovani svojej neviny. Musis vsak zabezpecit nerozpoznatelnost tvari/znaciek nezucastnenych osob. Ochrana osobnych udajov plati vseobecne. Nesmies zverejnivat video na nete proste.

Inac ja som si nedavno kupil toto, odporucam, pomer cena/kvalita je bezkonkurencny. Postovne zdarma a aj colnicu to obislo.
Ma to ten isty chipset ako kamery co su u nas bezne za 80eur

http://www.banggood.com/Full-HD1080P-G1 ... 16394.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ano to som si uz zistil. Zatial co som zistoval je s tym velky problem v nemecku. Sudy sa nevedia zjednotit ci je to legalne alebo nie a ci je mozne pouzit taky zaznam vobec na dokazanie svojej neviny.
Volvo V50 2.D Momentum MY08;
TN Diagnostika VIDA - DICE 2014D → SZ a dohodneme sa :)

Užívateľov profilový obrázok
Ares
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 493
Dátum registrácie: 27 Jan 2010, 12:08
Vek:: 39
Bydlisko: Bratislava
Poďakoval: 17 krát
Bolo mu poďakované: 20 krát

Re: Kamera do auta

Príspevok od užívateľa Ares » 20 Jan 2016, 10:46

pozorovatel napísal:Mal som Prestigio Roadrunner 540, obraz vo dne v pohode, v noci onicom. Bola neustale v aute ci bol mraz alebo leto, chvilu po kupe sa objavil tenky pasik na displeji ale to som neriesil, cca po tristvrte roku sa zdeformoval obraz a v nahravkach bolo pocut rezonovanie drziaka, nepomohlo vytlmenie drziaka. Takze reklamacia, peniaze som dostal naspat a teraz riesim druhu kamerku. Zatial moji favoriti su Mio 538 alebo Cel-Tec E08 s GPS. Nechce sa mi riesit neustale vyberanie a zapajanie kamery tak bude tiez neustale v aute ale jedine kamery DOD udavaju rozsah teplot v akych moze kamera pracovat. No ta znacka sa mi zda pomerne draha zalezitost.
josa napísal:Ja by som chcel aby bol displej zvlast od snimaca kamery. Nenasli ste niekto nieco take? :( Skratka displej s ovladacmi by som mal niekde dolu pri radiu a kameru by som uchytil o spatne.
https://www.alza.sk/cel-tec-k1s-dual-d2926538.htm
Cena urcite nebude vyhovovat {zmyslajuci} ale aspon zivy priklad, ze nieco take existuje :)
Tu je to priamo od vyrobcu, lacnejsie a ak mas stastie tak aj bez buzeracie zelenych mzickov pri dovoze.
http://www.aliexpress.com/item/Full-HD- ... 18411_6448
S80 D5244T4 Executive MY2009; C30 B4184S11 Summum MY2008
ObrázokMaxMotion Diesel; Obrázok
ORIGINÁL diagnostika v BA - DiCE+BlueTooth - 0903404273
bolo: S80 D5 Momentum MY2008 136kW/185k [01/2010 - 10/2013]

Užívateľov profilový obrázok
pozorovatel
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 11 Sep 2015, 04:01
Vek:: 24
Bydlisko: Bad Zwischenahn/Levice
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: Kamera do auta

Príspevok od užívateľa pozorovatel » 22 Jan 2016, 22:44

Kupil som kameru Lamax Drive C7 s gps modulom, obraz je v pohode, trochu slabsie zaznamenava zvuk. Drziak je katastrofalny... asi 3 mesiace drzal ako pribity, prisli mrazy a kamera teraz odpadava kazde 2 minuty. Vyrobcovia o tom vedia a pracuju na nahrade. V ramci reklamacie to napravia, podla vsetkeho...
Ale momentalne v zahranici je pomerne dost casto predavana kamerka mini0806. Sice trochu drahsia ale kvalita zaznamu je super vo dne-v noci (Super Full HD 1296p), je fakt malicka, ze ju ani nevidiet takze nepriputa pozornost zlodejov, ma gps, napajanie je vedene do drziaka kamery, takze kamerka sa da vyberat v pohode jednou rukou bez potreby odpajania kablov a ma slot pre 2 sd karty, maximalna kapacita 256gb a to je na pomerne dost zaznamov. Ja mam teraz 32gb kartu a vojdu sa na nu tak 4 hodiny zaznamu.
Volvo S60 2.4 103kw/140hp rv. 2006/model 2007 +chip na 135kw
Mazda 626 GF 2.0 85kw/115hp rv. 1997

Napísať odpoveď