syčanie od motora pri zrýchlovaní

Užívateľov profilový obrázok
klepto
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 22:16
Vek:: 34
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

syčanie od motora pri zrýchlovaní

Príspevok od užívateľa klepto » 11 Máj 2017, 22:18

Ahoj profíci.

Prelúskal som všetky témy, no toto nikde nenašiel. Už asi týždeň pozorujem na mojom Volve syčanie i podobné zvuky, pri jazde ked pridávam plyn, ked motor dosiahne okolo 2000 otáčok a viac. Zvuk-syčanie sa zosilňuje zvyšovaním otáčok. Ked preradím na vyšší stupeň, znížia sa otáčky, syčanie "zmizne"/stíši sa že ho nepočuť. Je to taký syčavý zvuk, poprípade niečo ako chrastenie alobalom, či šúchanie sáčkom, velmi podobné zvuky. Pri jazde sa to ťažko rozoznáva. Ked sedím v kabíne, počujem to z pravej prednej strany motora. Rozmýšlam, či by to nemohlo byť niečo s turbom, hadicami, či niekde nebude pasknutá hadica a neuniká tadiaľ vzduch, ktorý tlačí turbo do motora. Preto keď zvyšujem rýchlosť, tlak sa stupňuje a aj zvuk sa stupňuje. Logiku mi to dáva, ale možno je to nesprávna dedukcia.
pozn: pri voľnobehu, keď s autom stojím, a ked vytočím motor, ten zvuk -syčanie tak silno nepočuť, nepatrne, s porovnaním ako to syčí počas jazdy keď je motor zaťažený.
Máte niekto podobné skúsenosti? Čo by takéto zvuky počas jazdy mohlo spôsobovať?
Vopred ďakujem.
Volvo V50 1,6D , šedá metalíza, 2005

Užívateľov profilový obrázok
benetin
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:09
Vek:: 32
Bydlisko: Petržalka
Poďakoval: 49 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: syčanie od motora pri zrýchlovaní

Príspevok od užívateľa benetin » 11 Máj 2017, 22:30

klepto napísal:Ahoj profíci.

Prelúskal som všetky témy, no toto nikde nenašiel. Už asi týždeň pozorujem na mojom Volve syčanie i podobné zvuky, pri jazde ked pridávam plyn, ked motor dosiahne okolo 2000 otáčok a viac. Zvuk-syčanie sa zosilňuje zvyšovaním otáčok. Ked preradím na vyšší stupeň, znížia sa otáčky, syčanie "zmizne"/stíši sa že ho nepočuť. Je to taký syčavý zvuk, poprípade niečo ako chrastenie alobalom, či šúchanie sáčkom, velmi podobné zvuky. Pri jazde sa to ťažko rozoznáva. Ked sedím v kabíne, počujem to z pravej prednej strany motora. Rozmýšlam, či by to nemohlo byť niečo s turbom, hadicami, či niekde nebude pasknutá hadica a neuniká tadiaľ vzduch, ktorý tlačí turbo do motora. Preto keď zvyšujem rýchlosť, tlak sa stupňuje a aj zvuk sa stupňuje. Logiku mi to dáva, ale možno je to nesprávna dedukcia.
pozn: pri voľnobehu, keď s autom stojím, a ked vytočím motor, ten zvuk -syčanie tak silno nepočuť, nepatrne, s porovnaním ako to syčí počas jazdy keď je motor zaťažený.
Máte niekto podobné skúsenosti? Čo by takéto zvuky počas jazdy mohlo spôsobovať?
Vopred ďakujem.
Znie to ako klasika - hadica turba, ak to ale chrastí, môže to byť vrtuľa, ktorá sa porúča.

Užívateľov profilový obrázok
klepto
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 22:16
Vek:: 34
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: syčanie od motora pri zrýchlovaní

Príspevok od užívateľa klepto » 15 Máj 2017, 13:02

Áno, zdá sa že to bude hadica turba, presnejšie hadica medzi chladičom plniaceho vzduchu(intercooler) a sacím potrubím.
Na tom ohybe, tesne pred motorom, je prasklina a uniká odtiaľ vzduch, keď turbo tlačí vzduch do motora.

Všimol som si, a neviem či to tam má byť alebo nie, že tá hadica sa zväčšuje a nadúva, keď tam turbo tlačí vzduch. Neviem či je to normálne, mne skôr príde že je v tom mieste už zoslabená a preto sa tak zväčšuje. Zapiera potom o okolitú kabeláž. Je to normálne?

Neostáva nič iné, len ísť do servisu, snáď to tá hadica ešte chvíľu vydrží, snažím sa to moc nevytáčať.
Volvo V50 1,6D , šedá metalíza, 2005

Užívateľov profilový obrázok
et27
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 25 Aug 2015, 13:50
Vek:: 32
Bydlisko: TO
Poďakoval: 7 krát

Re: syčanie od motora pri zrýchlovaní

Príspevok od užívateľa et27 » 19 Máj 2017, 07:36

Tak presne tento problém sa objavil aj u mňa. Dnes ráno cestou do prace mi začalo pri pridávaní nad 2000ot ako keby pridávať do ventilátora a autíčko vypísalo znížený výkon motoru. Budem to musieť dnes pozrieť odkiaľ "para" uniká. Dúfam že to bude len povolená nejaká hadica. {anjel}
Volvo V50 1,6D2 84kw Kinetic MY2011
Škoda Octavia SLX 1,6 74kw r.v. 1999

Užívateľov profilový obrázok
et27
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 25 Aug 2015, 13:50
Vek:: 32
Bydlisko: TO
Poďakoval: 7 krát

Re: syčanie od motora pri zrýchlovaní

Príspevok od užívateľa et27 » 20 Máj 2017, 11:35

Tak včera som som to trošku popozeral, žiadnu hadicu roztrhnutú som nevidel. Všetko som skúsil popriťahovať či náhodou nieje niekde povolená ale nič. :( Stále je počuť ten zvláštny zvuk pri pridaní plynu a auto zníži výkon motora. Nemôže to byť niečo iné? Viem treba ísť na diagnostiku. Dokonca začala svietiť kontrolka motora včera a dnes ráno už nesvieti... :?: :?: :?:
Volvo V50 1,6D2 84kw Kinetic MY2011
Škoda Octavia SLX 1,6 74kw r.v. 1999

Užívateľov profilový obrázok
volvo888
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 17 Nov 2011, 18:33
Vek:: 50
Bydlisko: skalica
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: syčanie od motora pri zrýchlovaní

Príspevok od užívateľa volvo888 » 20 Máj 2017, 11:52

mne to robili dve veci ,prasknuty chladic turba ,znizeny vykon, trhanie motora ,hlaska motora, druha vec teraz neviem ci to dobre napisem ,,rezonator turba ide tam hadica z turba ,najprv sycalo ,znizeny vykon ,potom ale hadica vyletela za jazdy konec ....namotal som paskou 40 do servisu a tam vymena ,,chladic cca 300 eu ten rezonator nebol drahy tusim 100 aj z robotou mozno menej
volvo xc90 rv 2006 automat plna vybava nafta 136 kw seda metaliza summum

Užívateľov profilový obrázok
et27
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 25 Aug 2015, 13:50
Vek:: 32
Bydlisko: TO
Poďakoval: 7 krát

Re: syčanie od motora pri zrýchlovaní

Príspevok od užívateľa et27 » 22 Jún 2017, 07:51

Tak konečne som našiel hadicu čo fúka. Teraz ju len treba objednať za rozumnú cenu...a vymeniť.
Bola to hadica čo ide do intercoolera. Provizórne som ju zalepil páskou...ale nevydrží to určite dlho :D
Poradte kde kúpim za rozumnú cenu ????

A ďakujem chlapcom z volvodielov za diagnostiku a cenne rady. {pivo}
Volvo V50 1,6D2 84kw Kinetic MY2011
Škoda Octavia SLX 1,6 74kw r.v. 1999

Užívateľov profilový obrázok
volvo888
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 17 Nov 2011, 18:33
Vek:: 50
Bydlisko: skalica
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: syčanie od motora pri zrýchlovaní

Príspevok od užívateľa volvo888 » 24 Jún 2017, 08:41

tak sa skoro trafil 8-)
volvo xc90 rv 2006 automat plna vybava nafta 136 kw seda metaliza summum

Užívateľov profilový obrázok
klepto
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 22:16
Vek:: 34
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: syčanie od motora pri zrýchlovaní

Príspevok od užívateľa klepto » 07 Feb 2018, 10:06

U mňa to bola hadica turba presne v záhybe ako je taká zvlnená a smeruje už do motora, tak tam bola prasklina. Ako tlačilo vzduch do motora, hadica sa mierne nadúvala v tom mieste, a preto to syčalo viac ked som zrýchloval. Dal som to vymeniť do servisu. Čo bolo zaujímavé, dali mi tam hadicu bez toho zvlnenia, proste hladku zahnutú hadicu. Ale funguje to.
Volvo V50 1,6D , šedá metalíza, 2005

Napísať odpoveď