Volvo V50 2.0D - motor trhá počas jazdy

jurajtuz
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 15 Jún 2015, 18:38
Vek:: 29
Bydlisko: Nová Baňa
Bolo mu poďakované: 1 krát

Volvo V50 2.0D - motor trhá počas jazdy

Príspevok od užívateľa jurajtuz » 15 Jún 2015, 18:53

Zdravím páni , mám V50 už asi rok no v poslednej dobe som si všimol, že keď idem cca 40-50 km/h a plynu sa ledva dotýkam , tak začne auto trhať. Keď pridám tak to prestane alebo keď úplne pustím plyn tak si pekne drží voľnobeh. Filtre som menil asi pred 8 mesiacmi. Vie mi niekto poradiť ak mal podobný problém alebo ako mám postupovať. Ďakujem
Volvo V50 2.0D (D4204T) , 2005, 305000 km

Užívateľov profilový obrázok
TheJarko895
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 29 Júl 2014, 09:26
Vek:: 18
Bydlisko: Trnovec nad Váhom
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: Volvo V50 2.0D - motor trhá počas jazdy

Príspevok od užívateľa TheJarko895 » 15 Jún 2015, 19:26

Toto zvykne robiť egr ventil ale nech sa radšej vyjadria mechanici od Volva. :)
Volvo S40 1.8 90kW 2000

Užívateľov profilový obrázok
breedzh
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09 Júl 2014, 11:50
Vek:: 26
Poďakoval: 4 krát

Re: Volvo V50 2.0D - motor trhá počas jazdy

Príspevok od užívateľa breedzh » 10 Júl 2015, 08:38

ako si stým dopadol v servise? mne sa toto stavalo bol som v servise a nič nenašli, potom mi jedného dna vyplto turbo ked som plyn dal az na podlahu v jednom stúpaní. po vypnutí a opätovnom naštartovaní turbo išlo, ked som ho zdupol zase ho vyplo. hlási mi servis s motorom, ked jazdím opatrne auto ide v pohode (stale však trhá motor presne ako si ty opísal). bol som v servise a uz bola na diagnostike chyba EGR. EGR dal ale pôvodný majiteľ odpojiť, je možné že sa to odzrkadlilo až po takejto dobe? sobotu idem na výmenu EGR dám vedieť či sa tým vyriešil problém turba aj trhania motoru {zmyslajuci}
Je: Volvo V50 2.0 D Summum, 100kW, r.v.2008 MY08
Bolo: Ford Focus 1,8D, MY98 :D

Užívateľov profilový obrázok
benetin
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:09
Vek:: 32
Bydlisko: Petržalka
Poďakoval: 49 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volvo V50 2.0D - motor trhá počas jazdy

Príspevok od užívateľa benetin » 10 Júl 2015, 16:04

jurajtuz napísal:Zdravím páni , mám V50 už asi rok no v poslednej dobe som si všimol, že keď idem cca 40-50 km/h a plynu sa ledva dotýkam , tak začne auto trhať. Keď pridám tak to prestane alebo keď úplne pustím plyn tak si pekne drží voľnobeh. Filtre som menil asi pred 8 mesiacmi. Vie mi niekto poradiť ak mal podobný problém alebo ako mám postupovať. Ďakujem

Ja som to mal, pomohlo vyčistenie EGR ventila + prečistenie vstrekov ultrazvukovou čističkou. ťažko povedať ktoré z tých dvoch to robilo, ale skôr ten ventil, vstreky sa ozývali inak.

Užívateľov profilový obrázok
breedzh
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09 Júl 2014, 11:50
Vek:: 26
Poďakoval: 4 krát

Re: Volvo V50 2.0D - motor trhá počas jazdy

Príspevok od užívateľa breedzh » 17 Sep 2015, 15:08

takže môj problém bol odstránený...pre rekapituláciu sem tam mi motor počas jazdy trhalo (otačky cca 1800 -2000 / 3ka a 4ka),jedného krásneho dňa začalo auto hádzať do núdzového režimu, tak som jazdil hladký dízel, na počítači mi v holandštine vyhadzovalo len info, že treba zájsť do servisu, žiadna výstraha, len info. Tak som navštívil jeden nemenovaný servis kde milý pán po 5 minútach pozerania do diagnostiky zhodnotil, že to je EGR (napriek tomu, že som mu povedal, že to EGR je odpojené už dlhšie a žiadny problém nebol) trval na tom, že treba EGR vymeniť tak objednal súčiastku (bez toho, že by si kukol VIN) na moje šťastie bola súčiastka zlá a nepasovala. Tak som mu povedal, že ďakujem, dal som si auto do servisu v Martine. Všetko spravili, maximána spokojnosť. No a problém bol, že pod turbom bola roztrhnutá akási hadička, aj s výmenou cca 20€! (nové EGR 250€ a viac myslím). Zatiaľ motor prestalo trhať, či v súvislosti s tou hadičkou, ťažko povedať. Motor prešiel v Martine komplet kontrolou a povedali mi, že žiadny ďalší problém nenašli. auto zatiaľ šliape ako hodiny {tanec}
Je: Volvo V50 2.0 D Summum, 100kW, r.v.2008 MY08
Bolo: Ford Focus 1,8D, MY98 :D

Užívateľov profilový obrázok
benetin
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:09
Vek:: 32
Bydlisko: Petržalka
Poďakoval: 49 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Volvo V50 2.0D - motor trhá počas jazdy

Príspevok od užívateľa benetin » 17 Sep 2015, 15:11

breedzh napísal:takže môj problém bol odstránený...pre rekapituláciu sem tam mi motor počas jazdy trhalo (otačky cca 1800 -2000 / 3ka a 4ka),jedného krásneho dňa začalo auto hádzať do núdzového režimu, tak som jazdil hladký dízel, na počítači mi v holandštine vyhadzovalo len info, že treba zájsť do servisu, žiadna výstraha, len info. Tak som navštívil jeden nemenovaný servis kde milý pán po 5 minútach pozerania do diagnostiky zhodnotil, že to je EGR (napriek tomu, že som mu povedal, že to EGR je odpojené už dlhšie a žiadny problém nebol) trval na tom, že treba EGR vymeniť tak objednal súčiastku (bez toho, že by si kukol VIN) na moje šťastie bola súčiastka zlá a nepasovala. Tak som mu povedal, že ďakujem, dal som si auto do servisu v Martine. Všetko spravili, maximána spokojnosť. No a problém bol, že pod turbom bola roztrhnutá akási hadička, aj s výmenou cca 20€! (nové EGR 250€ a viac myslím). Zatiaľ motor prestalo trhať, či v súvislosti s tou hadičkou, ťažko povedať. Motor prešiel v Martine komplet kontrolou a povedali mi, že žiadny ďalší problém nenašli. auto zatiaľ šliape ako hodiny {tanec}
tiež som sa už poučil, nechávať auto pri opravách v motorovej časti odborníkom :D vždy sa to potom iba predraží a predĺži keď to necháš amatérom čo volvo ešte vo svojej dielni nevideli

Napísať odpoveď