Problem zo zamkami

Užívateľov profilový obrázok
5ulo
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 1224
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 19:58
Vek:: 41
Bydlisko: Trnava
Poďakoval: 21 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: Problem zo zamkami

Príspevok od užívateľa 5ulo » 14 Feb 2012, 16:38

pecaa napísal:treba skontrolovať aj konektor na predných dverách prípadne streknúť kontox.
presne tak.. rovnaky problem som mal na strane spolujazdca.. dvere nesli zamknut a vtedy nefungovali ani okna. Lepsim zabuchnutim prednych dveri alebo poklepanim po konektore mi chybu na chvilu opravilo. Mrkni ten konektor v precnych dverach. Len si nedolam prsty... mne tam sedel jak priklincovany :D
Je: Volvo V50 2.0 D Momentum, 100kW, r.v.2005 MY06
Bolo: Octavia Combi 1.9TDi L&K Navi, 96kW, r.v. 2004

Užívateľov profilový obrázok
base
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 03 Dec 2009, 10:30
Vek:: 5
Kontaktovať užívateľa:

Re: Problem zo zamkami

Príspevok od užívateľa base » 14 Feb 2012, 20:54

pecaa napísal:treba skontrolovať aj konektor na predných dverách prípadne streknúť kontox.

presne tak. Skôr ako zaplatíš niekomu za diagnostiku, skús odpojiť spojovací konektor káblov medzi karosériou a dverami. Premaž prípravkom na kontakty a bude zase všetko O.K.

;) No nie na dlho. Po určitom čase sa ti to znovu objaví a znovu budeš musieť trošku rozhýbať tie kontakty.
Mne tiež blbol centrál na predných a zadných dverách na vodičovej strane – zostalo to zamknuté. Všimol som si, že keď to blblo, tak nefungovalo žiadne tlačítko na panely v predných dverách na vodičovej strane. :oops: Mne teraz začal blbnúť teplomer exteriérovej teploty, čo ukazuje na palubnej doske. Tiež to má súvis s týmto konektorom. Stačí ako ho odpojím a zapojím a všetko je O.K. – do času. :roll: Už nepomáha ani sprej na kontakty.
Čítal som kdesi tu alebo na českom fóre, že bola práve na tento konektor zvolávačka. Vymieňali to za konektor, kde boli potiahnuté kontakty s niečím iným ako to čo máme, vyzeralo to ako pozlátené.
8-) Angličania sa s tým nebabrali, keď im to viackrát chybovalo. Vystrihali jednoducho celý konektor a napevno, pospájali káble medzi dverami a karosériou. Majú teraz pokoj......
8-) Tak ešte uvidím, ako dlho ma to bude baviť a raz jedného pekného letného dňa to aj ja celé vystrihám von a bude pokoj.
Volvo S40 2.0D, r.v.2005 (model 2006),manual 6Q

Užívateľov profilový obrázok
zobacny
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 938
Dátum registrácie: 02 Okt 2010, 15:47
Vek:: 5
Bydlisko: Banska Bystrica
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 22 krát

Re: Problem zo zamkami

Príspevok od užívateľa zobacny » 14 Feb 2012, 21:13

base napísal:
pecaa napísal:treba skontrolovať aj konektor na predných dverách prípadne streknúť kontox.

presne tak. Skôr ako zaplatíš niekomu za diagnostiku, skús odpojiť spojovací konektor káblov medzi karosériou a dverami. Premaž prípravkom na kontakty a bude zase všetko O.K.

;) No nie na dlho. Po určitom čase sa ti to znovu objaví a znovu budeš musieť trošku rozhýbať tie kontakty.
Mne tiež blbol centrál na predných a zadných dverách na vodičovej strane – zostalo to zamknuté. Všimol som si, že keď to blblo, tak nefungovalo žiadne tlačítko na panely v predných dverách na vodičovej strane. :oops: Mne teraz začal blbnúť teplomer exteriérovej teploty, čo ukazuje na palubnej doske. Tiež to má súvis s týmto konektorom. Stačí ako ho odpojím a zapojím a všetko je O.K. – do času. :roll: Už nepomáha ani sprej na kontakty.
Čítal som kdesi tu alebo na českom fóre, že bola práve na tento konektor zvolávačka. Vymieňali to za konektor, kde boli potiahnuté kontakty s niečím iným ako to čo máme, vyzeralo to ako pozlátené.
8-) Angličania sa s tým nebabrali, keď im to viackrát chybovalo. Vystrihali jednoducho celý konektor a napevno, pospájali káble medzi dverami a karosériou. Majú teraz pokoj......
8-) Tak ešte uvidím, ako dlho ma to bude baviť a raz jedného pekného letného dňa to aj ja celé vystrihám von a bude pokoj.
dobré info, tiež by som najprv popozeral tie kontakty, konektor, a káble, diagnostika ti ukáže akurát chybu, nie je to tak? ale problém asi nerieši, autorizáku sa asi nevyhne, aspoň ja by som to nenechal nejakého garážového majstra sa v tom vŕtať... aj keď výnimky existujú, aspoň u mňa....viem si predstaviť komu by som do toho dovolil siahať, že Michal.. {palechore}
Volvo XC 60 D5, 136 kW / 185 PS, Rv 2009, D5244T4, M66 AWD
Volvo V 50 1,6D 81KW / 109 PS Rv 2007 D4164T, M5

Užívateľov profilový obrázok
lukasppp
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 847
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 21:46
Vek:: 33
Bydlisko: Leopoldov
Poďakoval: 40 krát
Bolo mu poďakované: 51 krát

Re: Problem zo zamkami

Príspevok od užívateľa lukasppp » 08 Aug 2014, 13:03

Mal som malý podobný problém s centrálom, ale závadu som zdá sa odstránil, tak sa podelím o skúsenosť. Pred asi dvoma mesiacmi som zamkol centrál, pričom boli otvorené zadné lave dvere. Za posledný mesiac sa mi raz za čas stalo, že centrál nezamkol ĽZ dvere, cuplík nezašiel dolu a dvere ostali nezamknuté. Zaistil som to ručne. Pri odomknuti CZ mi otváralo vždy všetky dvere. Pritom počas prevádzky nebol problém ani so speťakmi, s oknami, s ničím. Potom som sa dočítal na nejakom fóre z USA, skúsiť: 1.zapnúť funkciu "deadlock", 2. otočiť klúčom do polohy II, 3. klúč vybrať(funcia deadlock sa deaktivovala),4. zamknúť. Odvtedy sa problém nezopakoval. O centráloch na s60, v70 sú všade popísané litánie, asi bežná choroba, ale nikde na CZ/SK forach som sa nestretol s podobným symptomom ako mal moj vehikel. Je možné že to bolo nejaké krátkodobé zblbnutie softvéru? Alebo sa mám pripraviť na niečo horšie? Oplatí sa nejak rozoberať a prečistiť, popr. premazať zámok? Alebo môže pomaly odchádzať nejaké relatko? Díky za postrehy
je: S60 T5,r.v.2002,B5234T3, M56, 184kW / Toyota Corolla 1,4vvti r.v. 2002, 71kW/ Stavebný voz: Embéčka oktavia 1,6 holá bosá, hlavne že to má tažné
galérka hier: viewtopic.php?f=20&t=6042" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
lukasppp
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 847
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 21:46
Vek:: 33
Bydlisko: Leopoldov
Poďakoval: 40 krát
Bolo mu poďakované: 51 krát

Re: Problem zo zamkami

Príspevok od užívateľa lukasppp » 08 Aug 2014, 13:30

Alebo som našiel niečo takéto, ak by to niekomu pomohlo:Pokúste sa vykonať reset UEM (horná elektronického modulu), to ovláda dverové zámky a prevádzka okná: -. Zatvorte všetky dvere a kapota - Zadajte motora do polohy II nebeží. - Držte obe okná vodiča a spolujazdca (všetky štyri okná) okenné spínače v paneli dverí vodiča v uzavretej alebo do polohy pre 5-8 sekundy po okná sú uzavreté. - uvoľnení tlačidla. - Vytiahnite kľúč zo spínacej skrinky. - ovládané diaľkovým dvakrát. zamknutie / odomknutie zamknutie / odomknutie. To obnoví UEM mozog. To môže napraviť chybnú funkciu strešného okna a / alebo nepravidelný funkciu zámku dverí. Cheers Mo

Brilantné! Resetovanie modulu stanovila praštěná zámku problém som mal, rovnako ako otázku okná taky. Automatické hore Funkcia / dole nefunguje na okne môjho vodiča, ale reset pevné oboje. Odporúčam to každému.
je: S60 T5,r.v.2002,B5234T3, M56, 184kW / Toyota Corolla 1,4vvti r.v. 2002, 71kW/ Stavebný voz: Embéčka oktavia 1,6 holá bosá, hlavne že to má tažné
galérka hier: viewtopic.php?f=20&t=6042" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď