Otrasy vnútri

Užívateľov profilový obrázok
Viliamvolvo
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 08:31
Vek:: 5
Bydlisko: Martin

Otrasy vnútri

Príspevok od užívateľa Viliamvolvo » 21 Júl 2010, 10:11

Ahojte,
prosím skúsených volvistov o názory k nasl. veci.
Po naštartovaní auta (za studena) cítim dnu v aute menšie otrasy asi v takých 3-4 sekundových intervaloch. Keď sa auto zohreje tak to trochu ustane ale nie úplne. Deje sa to len pri voľnobehu. Tiež keď vypínam motor tak to niekedy vo vnútri zatrasie akosi viac ako som bol zvyknutý na predchádzajúcom aute. Pripomína mi to časy keď som mal deravý výfuk. Diagnostika mi dopadla bez chyby. Bol som v autorizáku a k motorickej časti auta nemali pripomienky. Sú toto "normálne" javy? V recenziách som čítal, že kabína je dokonale odizolovaná.
Ďakujem.
Volvo V50 2.0D, 100kW, r.v.2005 - tmavá šedomodrá metalíza (kinetic)

Užívateľov profilový obrázok
harlequin
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1580
Dátum registrácie: 07 Jan 2010, 20:21
Vek:: 26
Bydlisko: UK
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Otrasy vnútri

Príspevok od užívateľa harlequin » 27 Júl 2010, 20:05

normalne to nieje... nieco bude uvolnene asi... ale co... asi nieco v interieri... dverach alebo co...
Volvo S40 2.0D 100kW MY2005 Momentum + doplnky
EX >>> Volvo V40 1.8i 92kW MY2000 125konikov, červená farba
Láka ma ísť, ísť, ísť, ísť, tam kde nik, nechodí...ísť s tebou ísť, čakať čo sa prihodí...

Užívateľov profilový obrázok
5ulo
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 1224
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 19:58
Vek:: 41
Bydlisko: Trnava
Poďakoval: 21 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: Otrasy vnútri

Príspevok od užívateľa 5ulo » 28 Júl 2010, 21:35

Viliamvolvo napísal:Po naštartovaní auta (za studena) cítim dnu v aute menšie otrasy asi v takých 3-4 sekundových intervaloch. Keď sa auto zohreje tak to trochu ustane ale nie úplne. Deje sa to len pri voľnobehu.
Nieco podobne som mal.. pri velmi nizkych otackach mi nieco zozadu rezonovalo.. a cuduj sa svete, bola to ta konstrukcia roletky, kde je priehradka na dazdnik. Bol zle zacvaknuty. Odvtedy nic nepocuje :)
Viliamvolvo napísal:Tiež keď vypínam motor tak to niekedy vo vnútri zatrasie akosi viac ako som bol zvyknutý na predchádzajúcom aute.
Mne to zase pripomina ako ked na starej karose vypnes motor.. tiez to busom tak zahrka. Toto si myslim, ze je uplne normalne pri motoroch, ake mame my pod kapotou :) Teda ak mame na mysli to iste zatrasenie celym autom ked vypnes motor.
Je: Volvo V50 2.0 D Momentum, 100kW, r.v.2005 MY06
Bolo: Octavia Combi 1.9TDi L&K Navi, 96kW, r.v. 2004

Napísať odpoveď