Strata výkonu V70

Manooo3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23 Mar 2018, 12:59
Vek:: 22
Bydlisko: Tvrdošín
Poďakoval: 2 krát

Strata výkonu V70

Príspevok od užívateľa Manooo3 » 04 Aug 2018, 18:24

Zdravím ľudia prosím vás ak by ste mi vedeli pomôcť bol by som vám vďačný. Mám autíčko volvo v70 2.4D 96 kW, 2002 a trápi ma taký jeden problém respektíve dva problémy ktoré neviem či spolu súvisia trocha ich opíšem. Prvý sa týka čudného piskľavého zvuku nie je nejaký extra rušívý ale proste je to počuť. Stáva sa mi to vždy keď silnejšie pridám plyn ale nie stále ale to pískanie začína pri cca 1700 a končí pri 2100 otáčkach potom nie je počuť nič. Zaujímavé je na tom že keď idem piánko a len šteklím plynový pedáľ teda pomaličky sa rozbieham tak v tom rozmedzí otáčok nie je nič počuť iba keď na to silnejšie dupnem vtedy áno. Skúšal som aj auto naštartovať a len tak na voľnobehu ho vytúrovať a vtedy tiež nebolo počuť absolútne nič vždy sa to opakuje len keď mám zaradenú rýchlosť a silnejšie pridávam plyn. PS: Najskôr som si myslel že to boli rozvody ale po ich výmene ktorá už bola nutná problém pretrval ... No a môj druhý problém je o niečo trocha horší. Po pravde by som si to ani nevšimol ale raz pri predbiehaní až sa hambím :lol: škodovky 120 s vozíkom mi vyplo turbo a bolo LTT že som ju obehol tam som si prvý krát všimol môj problém. Jednoducho neviem prečo ale vždy keď keď mám zaradený nižší prevodový stupeň a auto sa snažím viac rozbehnúť pri obiehaní alebo len tak do strmšieho kopca tak ako náhle vytočím motor do nejakých 3200-3300 otáčok tak auto z ničoho nič totálne zlenivie a je bez ťahu plyn mám na podlahe a skoro vôbec nereaguje vtedy mám pocit ako keby som mal hladký diesel ... ako náhle ale zastanem vypnem motor a znova naštartujem všetko je ok a autíčko ma zas skvelý ťah ťahá pekne od spodu atď ... ale ako náhle ho zasa moc vytočím do tých otáčok čo som vyššie spomínal stane sa mi to znova. Nie som žiadny závodník a neviem ako dlho tento problém pretrváva keď že jazdím vždy kľudne a fakt som si to náhodne všimol a ako som to začal testovať vždy sa to stalo znova auto bolo v servise a technik mi povedal a aj ukázal na zdviháku hadicu k turbu, tá bola prasknutá tak ju vymenil a povedal že on osobne si myslí že to bolo tým a že by som sa mal na aute prejsť niekde na dlhšiu trasu lebo je dosť možné že cez tú prasklinu mohlo do turba nejaký sajrajť naťahať ale dlhšou jazdou niekde po dialnici by sa to malo vyfúknuť von. Tak neviem sám ako osobne na tom aute jazdím a kým ho viac nevytáčam tak sa mi nestáva ale pri obiehaní to môže byť nebezpečné lebo niekedy človek potrebuje jednoducho podradiť ... a ani neviem či to súvisí s tým pískaním alebo nie to síce nie je nejak nebezpečné pre mňa ale len ma to nervuje keď človek pridá a počuje to. Ďakujem všetkým, ktorý toto dočítali do konca a ak by mi vedeli poradiť tak by som bol srašne rád a sorry za gramatiku :)
Volvo V70, 2.4D 96kW, 2002

850t5
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 30 Nov 2017, 13:30
Vek:: 23

Re: Strata výkonu V70

Príspevok od užívateľa 850t5 » 04 Aug 2018, 19:54

Môj osobny názor je že je netesnosť na vedeni medzi turbom a saním. Spôsobuje to to pískanie a to vypnutie turba môže byť spôsobené že map senzor vyhodnotil že nedosiahlo požadovaný plniaci tlak. Treba to pozrieť či intercooler nebude mastný alebo hadice. Poprípade obal turba treba pozrieť či nieje ofučaný alebo výfuk kdesi. A daj si to pozrieť na diagnostike aký chybový kód je uložený.

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: Strata výkonu V70

Príspevok od užívateľa kwiko » 04 Aug 2018, 20:00

mal by to byt jeden problem - chyba regulacie tlaku sania.
pricin moze byt viacej, pozorne treba auto prehliadnut a zdiagnostikovat.

vcera som riesil akurat D5 2002 nad 3000ot nemalo vykon a celkovo to auto bolo mrtve + piskalo
-skoncilo to ze mal vsetko zle...
vakuove cerpadlo KO
silentbloky motora KO
derava hadica sania
derava hadica od turba
zle nastavena regulacia turba (nejaky mechanik sa hral...)

nastasie teraz ide auto ako ma.
U Vas moze byt iny problem, treba to dosledne zdiagnostikovat nech sa neopravuje co je OK
kwiko

Manooo3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23 Mar 2018, 12:59
Vek:: 22
Bydlisko: Tvrdošín
Poďakoval: 2 krát

Re: Strata výkonu V70

Príspevok od užívateľa Manooo3 » 04 Aug 2018, 21:47

Vďaka za odpovede auto bolo na diagnostike predtým ako tam bola menená tá prasknutá hadica od turba a vtedy mechanikovi vyhodilo nejakú chybu hovoril niečo o tom že či nie sú zakarbonované lopatky od turba a že možno ho bude treba prečistiť ale ako sa v tom začal šprtať tak našiel tú hadicu a vymenil len tú s tým že vymontovať a prečistiť turbo je drahá položka že ak sa to bude opakovať tak sa musí vyčistiť turbo a že mám vyskúšať prebehnúť auto niekde na dlhšiu trasu nech sa ten bordeľ z neho vyfúkne :P inak na diagnostike bolo všetko ok okrem tej jednej veci a po výmene hadice mu ukazovalo že turbo je tiež ok ale asi to budem musieť naozaj dať prečistiť vďaka za odpovede :)
Volvo V70, 2.4D 96kW, 2002

Napísať odpoveď