volvo xc60 prenos hluku do interieru ako signal mozneho prob

mk XC60
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01 Dec 2016, 20:18
Vek:: 37
Poďakoval: 2 krát

volvo xc60 prenos hluku do interieru ako signal mozneho prob

Príspevok od užívateľa mk XC60 » 01 Dec 2016, 20:36

Mozem Vas poprosit o radu ohladom XC60-ky D5-151kw.
Moj problem spociva v tom,ze mi zacalo pri jazde prenasat hluk do interieru.
Hluk sa znasobuje,ak pri rychlosti napr.okolo 90km/h pustim plynovy pedal.Rozmyslal som o pneumatikach,ale uz si nie som taky isty.Hluk mi pride skor zo zadu,resp.spod auta.Skor som mal podobny problem,ale ten siel z predneho kolesa,kde sa menilo lozisko.

Budem Vam vdacny za nejake rady,po pripade doplnim dalsie info.

Užívateľov profilový obrázok
filip.volvo.tn
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 30 Mar 2014, 19:16
Vek:: 29
Bydlisko: Trenčín
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu poďakované: 26 krát

Re: volvo xc60 prenos hluku do interieru ako signal mozneho prob

Príspevok od užívateľa filip.volvo.tn » 01 Dec 2016, 21:31

mk XC60 napísal:Mozem Vas poprosit o radu ohladom XC60-ky D5-151kw.
Moj problem spociva v tom,ze mi zacalo pri jazde prenasat hluk do interieru.
Hluk sa znasobuje,ak pri rychlosti napr.okolo 90km/h pustim plynovy pedal.Rozmyslal som o pneumatikach,ale uz si nie som taky isty.Hluk mi pride skor zo zadu,resp.spod auta.Skor som mal podobny problem,ale ten siel z predneho kolesa,kde sa menilo lozisko.

Budem Vam vdacny za nejake rady,po pripade doplnim dalsie info.
Dobry vecer. No je to dost obsirne co popisujete. Spozorvali ste, kedy ten hluk je a ked nie je? Je pravidleny? Zosiluje?
Volvo XC60 D5 AWD, D5244T10, r.v. 2010, A6

Užívateľov profilový obrázok
nitran
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 25 Máj 2009, 18:18
Vek:: 42
Bydlisko: Nitra
Poďakoval: 18 krát
Bolo mu poďakované: 38 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: volvo xc60 prenos hluku do interieru ako signal mozneho prob

Príspevok od užívateľa nitran » 01 Dec 2016, 22:50

Podľa môjho "laického" názoru je to zadný diferenciál, hučia ložiská v ňom. Začína to od 60-70km/hod hlavne pri vyradení rýchlosti. Prípadne treba vyskúšať posadiť dozadu kamoša na telefón {pripc} a robiť kľučky/esíčka a ak sa bude zvuk meniť môže to byť niektoré zadné ložisko ale môj predpoklad je diferenciálna prevodovka. Opravujeme ich ročne zo 15 kusov na XC70 III , XC60 a aj XC90-tkach tak myslím že sa nemýlim takto z brucha {grc}
VolvoDiely.sk
Autoservis, predajňa, eshop, vrakovisko, chip, zmena jazyka, SW, diagnostika a požičovňa
tel.: 0910278211
Moje:
XC90 2.4 D5 2010 R-Design
NA PREDAJ:
XC60 2.4 D5 AT 2009
S60 2.4i 2001
V50 1.6D 2008
V50 1.6D 2006

mk XC60
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01 Dec 2016, 20:18
Vek:: 37
Poďakoval: 2 krát

Re: volvo xc60 prenos hluku do interieru ako signal mozneho prob

Príspevok od užívateľa mk XC60 » 02 Dec 2016, 19:31

nitran napísal:Podľa môjho "laického" názoru je to zadný diferenciál, hučia ložiská v ňom. Začína to od 60-70km/hod hlavne pri vyradení rýchlosti. Prípadne treba vyskúšať posadiť dozadu kamoša na telefón {pripc} a robiť kľučky/esíčka a ak sa bude zvuk meniť môže to byť niektoré zadné ložisko ale môj predpoklad je diferenciálna prevodovka. Opravujeme ich ročne zo 15 kusov na XC70 III , XC60 a aj XC90-tkach tak myslím že sa nemýlim takto z brucha {grc}

Zajtra skusim pojazdit len koli tomu,aby som to blizsie specifikoval.
Skusal som otvorit okno,ale vtedy sa to straca.
Zatial viem,ze ten hluk nie je plynuly,povedzme ako to bolo pri lozisku na kolese.Zacina to cca.pri 80-ke.a niekedy ho vobec neregistrujem,alebo len prerusovane,ale ako som pisal,ak je auto v zabere,tak to nepocut,alebo je ten zvuk tlmeny,akonahle uberiem plyn pri zaradenej rychlosti,tak vtedy je vyrazny.Pri pridani sa hned zjemni.
Uz som rozmyslal,ze skusim nahodit letne kolesa,aby som vyradil,ze su to pneu.Aj ked na zimnych som jazdil celu sezonu,len preto aby som ich vyjazdil.
Vdaka Vam vsetkym za podnety.Nie som odbornik od aut,preto si vazim kazdy postreh.

mk XC60
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01 Dec 2016, 20:18
Vek:: 37
Poďakoval: 2 krát

Re: volvo xc60 prenos hluku do interieru ako signal mozneho prob

Príspevok od užívateľa mk XC60 » 02 Dec 2016, 19:40

filip.volvo.tn napísal:
mk XC60 napísal:Mozem Vas poprosit o radu ohladom XC60-ky D5-151kw.
Moj problem spociva v tom,ze mi zacalo pri jazde prenasat hluk do interieru.
Hluk sa znasobuje,ak pri rychlosti napr.okolo 90km/h pustim plynovy pedal.Rozmyslal som o pneumatikach,ale uz si nie som taky isty.Hluk mi pride skor zo zadu,resp.spod auta.Skor som mal podobny problem,ale ten siel z predneho kolesa,kde sa menilo lozisko.

Budem Vam vdacny za nejake rady,po pripade doplnim dalsie info.
Dobry vecer. No je to dost obsirne co popisujete. Spozorvali ste, kedy ten hluk je a ked nie je? Je pravidleny? Zosiluje?
Trva to cca.tyzden.Takmer neustale je to rovnaky zvuk,ale jedna cesta bola taka,ze sa nedalo ani pocuvat radio,dost to prenasalo ten hluk dnu.Skusim cez vikend sa len na toto zamerat aby som o tom napisal fakt obsirnejsie.auto ma nabehane 109000km.
Pochadzam z vychodu-od Prešova.Zisiel by sa mozno odbornik,ktory by sa na tom prebehol.ale posuniem vsetky postrehy.Zatial vdaka.

mk XC60
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01 Dec 2016, 20:18
Vek:: 37
Poďakoval: 2 krát

Re: volvo xc60 prenos hluku do interieru ako signal mozneho prob

Príspevok od užívateľa mk XC60 » 04 Dec 2016, 21:43

nitran napísal:Podľa môjho "laického" názoru je to zadný diferenciál, hučia ložiská v ňom. Začína to od 60-70km/hod hlavne pri vyradení rýchlosti. Prípadne treba vyskúšať posadiť dozadu kamoša na telefón {pripc} a robiť kľučky/esíčka a ak sa bude zvuk meniť môže to byť niektoré zadné ložisko ale môj predpoklad je diferenciálna prevodovka. Opravujeme ich ročne zo 15 kusov na XC70 III , XC60 a aj XC90-tkach tak myslím že sa nemýlim takto z brucha {grc}
Pozdravujem Vas.
Na 99% ste mali pravdu.Potvrdilo sa mi to aj z Ceskeho volvofora.Dnes som to skusal a pri zatacani,mysickach to je v poriadku.
Zrejme to bude nejake lozisko v haldex spojke.
Viete mi napisat ci to repasujete,alebo vymienate?A samozrejme co taka sranda stoji?
Budem Vam vdacny za info.Pekny den.

Napísať odpoveď