uhlovka

Užívateľov profilový obrázok
volvo888
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 17 Nov 2011, 18:33
Vek:: 50
Bydlisko: skalica
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa volvo888 » 23 Nov 2016, 13:53

mam pocit že alfaman ma skôr problém z Martinom,ale ten by mal skôr riesit s nim ako iróniou na fóre ale aspoň to tu ožilo {tanec} {premyslajuci} {zmyslajuci} {typekscigaretou}
volvo xc90 rv 2006 automat plna vybava nafta 136 kw seda metaliza summum

Užívateľov profilový obrázok
alfaman
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10 Nov 2009, 21:02
Vek:: 45
Bydlisko: Piešťany
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 3 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa alfaman » 23 Nov 2016, 14:56

Arkaz napísal:Ja davam za pravdu lacimu. Tak isto aj martinopel vie co hovori. ,,Odflaknut" to s navrtanim diery? Citas vobec po sebe ake dristy pises? Tak isto ako sa rwz za cas zvykne na motore dat dole vana pre vycistenie usadenych necistot tak isto sa usadene necistoty vyplavia z haldexu po navrtani diery a naslednom preplachu. Laci nepisal ze on nevie ze sa meni filter ale ze nie kazdy to vie ze sa meni. Trosku ucty a pokory by nezaskodilo s tvojej strany sice martinopel je obcas svojsky hlavne na CZ fore ale tak kazdy sme len clovek a za to ako bolo spomenute vzdy poradia aj na telefone a zadarmo ! Vsetka cest.

A Ty po sebe čítaš? Ty úctivá pokora. Najnižšie miesto na Haldexe pri čerpadle. Odmontuješ čerpadlo, vyčistíš ak je treba urobíš preplach, vymeníš filter, očistíš solenoidy ak je treba a je to aj bez navrtania diery, Ty pokora.
Volvo V70 TDI
Volvo S80 V8
Volvo V70 D5 ex

Užívateľov profilový obrázok
Arkaz
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 02 Aug 2014, 22:48
Vek:: 24
Bydlisko: Láb/Malacky
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu poďakované: 41 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa Arkaz » 23 Nov 2016, 19:27

Dobre vidim ze to nema zmysel ty si teda iny pripad. tak si to rob ako chces a ked sa ti dojebe haldex neotravuj nikoho s tym ale chod si do volva pre repas {preplesk}
AktualVolvo XC70 D5 136KW 2009 / TF-80SC / Momentum /
Volvo S60 D4 120KW 2013 / M66 / Kinetic
ExVolvo S80 2.9 150kw /M56 LPG 1999 / B6304s3- Engine swap B6294s 147kw

Užívateľov profilový obrázok
alfaman
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10 Nov 2009, 21:02
Vek:: 45
Bydlisko: Piešťany
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 3 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa alfaman » 24 Nov 2016, 10:51

No za Tebou určite nepôjdem chlapče. Keď si myslíš, že vyčistením celého haldexu sa to skôr pokazí ako keď navŕtaš dieru aby vytiekla usadenina a filter a čerpadlo necháš zasrané, tak zmysel nemáš asi Ty.
Ďalšia ukážka, keď sa navŕta iba diera aby vytiekla usadenina.http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php ... =%C5%A1lem
Volvo V70 TDI
Volvo S80 V8
Volvo V70 D5 ex

Užívateľov profilový obrázok
volvo888
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 17 Nov 2011, 18:33
Vek:: 50
Bydlisko: skalica
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa volvo888 » 24 Nov 2016, 15:11

alfaman nic v zlom ale skus si slovo po slove precitať čo pise laci v tom aký je jeho postup pri oprave alebo údržbe haldexu ,podla mňa tam nepise žíadne bludy ale aj to čo tu cely čas obhajuješ ,laciho poznám niaku dobu a viem že skôr pomôže ako poškodí alebo koli ušetrenej hodine času nahovori zakaznika na hovadinu ktorá by mu poškodila auto ,podla tonu tvojich reakcii ta asi niaky mechanik hodne nasral ,stava sa to ale nemusis sa hnevať na vsetkych ktorý reagujú na prispevky {typekscigaretou}
volvo xc90 rv 2006 automat plna vybava nafta 136 kw seda metaliza summum

Užívateľov profilový obrázok
filip.volvo.tn
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 30 Mar 2014, 19:16
Vek:: 29
Bydlisko: Trenčín
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu poďakované: 26 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa filip.volvo.tn » 24 Nov 2016, 18:03

Arkaz napísal:Dobre vidim ze to nema zmysel ty si teda iny pripad. tak si to rob ako chces a ked sa ti dojebe haldex neotravuj nikoho s tym ale chod si do volva pre repas {preplesk}
Akoze repasovana v autorizaku? To asi nie, ci?
Volvo XC60 D5 AWD, D5244T10, r.v. 2010, A6

Užívateľov profilový obrázok
Arkaz
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 02 Aug 2014, 22:48
Vek:: 24
Bydlisko: Láb/Malacky
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu poďakované: 41 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa Arkaz » 24 Nov 2016, 18:23

Tak isto prevodovka. Tam je to repas ked som sa pytal v prahe v autorizaku na to.
AktualVolvo XC70 D5 136KW 2009 / TF-80SC / Momentum /
Volvo S60 D4 120KW 2013 / M66 / Kinetic
ExVolvo S80 2.9 150kw /M56 LPG 1999 / B6304s3- Engine swap B6294s 147kw

Užívateľov profilový obrázok
volvo888
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 17 Nov 2011, 18:33
Vek:: 50
Bydlisko: skalica
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa volvo888 » 24 Nov 2016, 19:13

autopalas volvo brno odpoved technika na kaziacu sa aut prevodovku ....nechate tady vozidlo prevodovku zdemontujem zaslem do svedcka odtud nam zaslou repasovanou ako protikus za vasi cena za repas cca 4000 tis eu {premyslajuci} {premyslajuci} {premyslajuci} rano o osmej som bol u martinopela vecer som sa vracal z opravenou a fungujucou prevodovkou a funguje do dnes už si nepametam cenu ale okolo 300 eu a tu sme u toho co spominal laci ,ked sa da usetrit preco nie a tu bola teda kurva uspora
volvo xc90 rv 2006 automat plna vybava nafta 136 kw seda metaliza summum

Užívateľov profilový obrázok
alfaman
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10 Nov 2009, 21:02
Vek:: 45
Bydlisko: Piešťany
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 3 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa alfaman » 24 Nov 2016, 19:27

volvo888 napísal:alfaman nic v zlom ale skus si slovo po slove precitať čo pise laci v tom aký je jeho postup pri oprave alebo údržbe haldexu ,podla mňa tam nepise žíadne bludy ale aj to čo tu cely čas obhajuješ ,laciho poznám niaku dobu a viem že skôr pomôže ako poškodí alebo koli ušetrenej hodine času nahovori zakaznika na hovadinu ktorá by mu poškodila auto ,podla tonu tvojich reakcii ta asi niaky mechanik hodne nasral ,stava sa to ale nemusis sa hnevať na vsetkych ktorý reagujú na prispevky {typekscigaretou}
Tak to mas v tom prispevku od Laciho asi nieco viac, lebo ja tam nemam nic o vypusteni oleja cez cerpadlo a vycistenie cerpadla a cievok. Ja tam mam navrtanie diery a posudenie oleja, ci je treba vymenit filter. Netvrdim, ze Laci alebo Martin je zly mechanik alebo nedajboze clovek, ale ak mi niekto povie, ze ked sa meni olej nemusi sa v kazdom pripade vymenit aj filter, tak mam trochu pochybnosti. Aky by to malo zmysel vymenit olej a cerpalo a filter nechat zasrane. Preco sa potom neposudzuje aj olej v motore ci sa musi vymenit filter. A o peniazoch za filter sa nebavme. Filter na Haldex sa meni po 60 tkm a filter v motore kazdy rok.
Volvo V70 TDI
Volvo S80 V8
Volvo V70 D5 ex

Užívateľov profilový obrázok
sigiv
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 27 Okt 2015, 21:16
Vek:: 62
Bydlisko: Burgendland
Bolo mu poďakované: 6 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa sigiv » 24 Nov 2016, 20:46

olej v motore se meni podla poctu ujetych kilometrov, mozno to vujde raz do roka, ale vetsinou musis olej v motore menit casteji

Užívateľov profilový obrázok
alfaman
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10 Nov 2009, 21:02
Vek:: 45
Bydlisko: Piešťany
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 3 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa alfaman » 24 Nov 2016, 20:50

Suhlasim.
Volvo V70 TDI
Volvo S80 V8
Volvo V70 D5 ex

Užívateľov profilový obrázok
laci
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: 09 Dec 2010, 03:02
Vek:: 61
Bydlisko: MARTIN-SK
Poďakoval: 29 krát
Bolo mu poďakované: 170 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa laci » 24 Nov 2016, 23:26

alfaman napísal:..... Najnižšie miesto na Haldexe pri čerpadle. Odmontuješ čerpadlo, vyčistíš ak je treba urobíš preplach, vymeníš filter, očistíš solenoidy ak je treba a je to aj bez navrtania diery
alfaman-co tu pises-je pekneeeee. :lol: realita je vsak uplne ina.Stavim sa ,ze tieto ukony si v zivote nerobil.Si mudry-len z Youtube a z For-ktore citas.Das tu odkaz na youtube kde majitel nepredvadza vymenu oleja,ale servis Haldexu.Tieto ukony sa pri beznej vymene oleja nerobia-nikde v ziadnom servise-pokial si neobjednas servis haldexu a nie len vymenu oleja.
Vidim ,ze mas stale v hlave len ten filter. :P Takze popravde:olej v haldexe sa ma menit kazdych 30tisic km,filter kazdych 60tisic km.Toto vsak ty nevies,lebo na forach to nepisu vsak? Vsade sa pise pri 60tkm a to je pre teba smerodatne?
Kazde auto s haldexom-vyuzivajuce v zatazi zadny nahon vymena 30tkm-olej a kazda druha vymena oleja aj s filtrom.To znamena ze filter pri 60tkm.Pri zatazi sa rozumie-zopnuta spojka v haldexe.Vtedy sa viac prepaluje olej-viac sa opotrebuje.
Pri jazdeni len po ceste-rovine,sem tam kopec je u nas vymena oleja a filtra dvojnasobny pocet km.Pumpa-cerpadlo v oboch pripadoch bezi stale,pri nastartovani motora.Otvor-vypustny a zaroven kontrolny otvor-je preto dobry,lebo si mozem pozriet cistotu Draheho oleja. Ked pride ku mne opetovne zakaznik a chce skontrolovat haldex-vymontujem skrutku a viem co je potrene-urobit.Co sa tyka filtru-to je jednoduche.Filter nemusi ist hned novy! je to zalezitost rozumu a pohodlia.Kazdy filter v haldexe sa da vycistit a samozrejme usetrime zakaznikovi 40€. :P Filter je plast-sklada sa s drazkoveho profilu v ktorom je sietka na hrube necistoty a dalsia na jemne necistoty.Ked vycistim a vyfukam stlacenym vzduchom filter je ako novy!
Ak sa v oleji nachadzaju kovove piliny alebo je cierny-je potrebne filter vymenit za novy.Ak je olej prepaleny-cize ma farbu ako cierna kava-tmavohnedy-staci ho vycistit.Ak je olej priesvitny s malym nadychom hnedkastej-filter je zbytocne menit.
Samotny olej do Volvackeho haldexu-davam olej VW-group.Preco to robim? lebo tento olej je rovnaky ako volvacky.Oba oleje su vyrabane vyhradne vo Svedsku.Existuju asi 3 specifikacie,ci uz u volva alebo u VW-group.Na pripadnu otazku ,ze ake a aky pouzit-neodpovedam! Kazdy mame svoje- know how. :P
alfaman-chcel by som ta vidiet ako vymenis pumpu-cerpadlo na haldexe,ktora ma zaoxydovanu prirubu a nejde po odskrutkovani vytiahnut ani-doslova vytlcenim kladiva.To iste som mal aj u filtra-kde nesla vylupnut priruba.Casto byva ze sa ti odlomia skrutky,casto krat sa stava ze vyskrutkujem skrutky aj s skorodovanym hlinikom a zavity su v prdeli.Vsetko toto musim opravovat-taka je realita a prax.Rozdiel je medzi nami servisakmi a tebou taky,ze ty len citas a pripravujes sa ako by si to urobil na svojom aute,ale my sprosty servisaci co mame stovky oprav za sebou sa musime poucit od teba(ani nie od teba,ved to nieje z tvojej hlavy)teda z tvojich odkazov-ako sa to robi.Na tomto fore je vela sikovnych ludi,ktori si vedia vela veci porobit,vedia poradit,vedia usmernit.Ver tomu alfaman,ze ty medzi nich nepatris.Mozes sa na mna kludne nacertit,nadavat ale Neocernuj tu ludi ktori sa ti snazili pomoct s tvojim volvatkom,alebo drahocenou radou.
VOLVO V70 r.v.2002 II. D5 120Kw
Volvo XC70 r.v.2008 P3 D5 136Kw
Servis-0907109811

Užívateľov profilový obrázok
filip.volvo.tn
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 30 Mar 2014, 19:16
Vek:: 29
Bydlisko: Trenčín
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu poďakované: 26 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa filip.volvo.tn » 24 Nov 2016, 23:56

K teme repasu: uhlovka sa mi vysypala a postup bol taky, ze som ohlasil poruchu, zdiagnostikovali resp. zistili o co ide, povedali ze nova pride do 3-4 dni - tak aj bolo. Zavolali, prisiel som, vymenili a hotovo.

Cakum praks 1900e - chvalabohu v zaruke. Ale neviem, ci by stihli repas za 3 dni a este vo Svedsku.
Volvo XC60 D5 AWD, D5244T10, r.v. 2010, A6

Užívateľov profilový obrázok
alfaman
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10 Nov 2009, 21:02
Vek:: 45
Bydlisko: Piešťany
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 3 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa alfaman » 25 Nov 2016, 00:36

Milý Laci, prepáč, že som sa Ťa dotkol, určite si veľmi dobrý mechanik a aj človek, len mi prosím Ťa nepíš, že čistíš filter aby sa dal opätovne použiť a už keď máš otvorený filter, tak to čerpadlo podla mňa nieje problém vyčistiť, keď, ako si písal, stále beží a chlapci na českom fóre zistili, že môže aj skratovať ak je zanesené. Máš pravdu, tieto úkony som v živote nerobil, ale pripravujem sa na výmenu filtra, oleja, vyčistenie čerpadla a cievok, ale za servis to nepovažujem, považujem to za údržbu, ktorá by sa mala urobiť pri každej výmene oleja. A zase máš pravdu, prezerám internet aby som sa niečo naučil, lebo kde inde sa človek niečo naučí, v servise? Naučil som sa napríklad, že pri haldexe 3-tej generácie ako mám aj ja musím zvesiť a podoprieť výfuk a rozpojiť kardan, inak čerpadlo nedostanem von. Pri tomto úkone vymením aj gufero, ktoré mi slzí. Keď to budem robiť, tak to všetko zdokumentujem a napíšem ako to šlo. A nemusíš sa báť, čertiť sa nemienim a nadávať už vôbec nie, veď kto by sa mohol na Teba hnevať.
Volvo V70 TDI
Volvo S80 V8
Volvo V70 D5 ex

Užívateľov profilový obrázok
volvo888
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 17 Nov 2011, 18:33
Vek:: 50
Bydlisko: skalica
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa volvo888 » 25 Nov 2016, 16:35

no pekne k.....a ani neviem že to treba po tych kilometroch menit ,zas sa musim objednat k lacimu a setrit bubaky ,zatial mi to slape ako ma ale už mam chrobaka v hlave posrane forum a info v nom len ma to peniaze stoji :D :D :D :D
volvo xc90 rv 2006 automat plna vybava nafta 136 kw seda metaliza summum

Užívateľov profilový obrázok
alfaman
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10 Nov 2009, 21:02
Vek:: 45
Bydlisko: Piešťany
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 3 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa alfaman » 25 Nov 2016, 16:56

Tak sa už nehnevaj, mrzí ma to. Asi sa k nemu objednám aj ja aby som ušetril bubáky. :mrgreen:
Volvo V70 TDI
Volvo S80 V8
Volvo V70 D5 ex

Užívateľov profilový obrázok
volvo888
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 17 Nov 2011, 18:33
Vek:: 50
Bydlisko: skalica
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa volvo888 » 25 Nov 2016, 18:07

{palechore}
volvo xc90 rv 2006 automat plna vybava nafta 136 kw seda metaliza summum

Užívateľov profilový obrázok
Ján Števko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: 11 Feb 2012, 16:38
Vek:: 40
Bydlisko: Banská Bystrica
Poďakoval: 45 krát
Bolo mu poďakované: 77 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa Ján Števko » 25 Nov 2016, 18:56

Chvala Volvo bohom, že ste sa dohodli, lebo už tu začínala byť pekná zvada. {palechore}
Ice White Volvo S80 II 2012 158 kw / 215 hp
Ice White Volvo C30 2008 100 kw / 136 hp
bolo
Barents Blue Metallic VOLVO V 70III D5 2008 136kw /185hp
predtým VW Golf III 1,9 TD 55kw / 75 hp
Galeria D5

Užívateľov profilový obrázok
mbm
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 13 Dec 2009, 00:08
Vek:: 45
Bydlisko: Košice
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 6 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa mbm » 26 Nov 2016, 02:13

...sorry ja tu nevidim dohodu, skor tazku ironiu, co by profesional mohol vycitat z kontextu a neupnut sa na poslednu vetu ;)
kazdopadne budem rad ked sa to navrati do konstruktivnej debaty, nakolko ide o vazny technologicky postup zlozitej problematiky...
VOLVO XC90 T6 AWD 2005
AUDI A6 2,6 AVANT 1995

Užívateľov profilový obrázok
volvo888
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 17 Nov 2011, 18:33
Vek:: 50
Bydlisko: skalica
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: uhlovka

Príspevok od užívateľa volvo888 » 26 Nov 2016, 13:02

nech je tam co chce jasne že tam citit ironiu ,kaslat na nu ,aspon sa tu rozpisalo okolo tej temy dost a každy už si z toho zoberie čo potrebuje
volvo xc90 rv 2006 automat plna vybava nafta 136 kw seda metaliza summum

Napísať odpoveď