Opakovane vybitá batéria XC60 mild hybrid 2020 B5

Primmar
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30 Dec 2023, 19:54
Vek:: 38

Opakovane vybitá batéria XC60 mild hybrid 2020 B5

Príspevok od užívateľa Primmar » 30 Dec 2023, 19:59

Dobrý deň. Chcel by som Vás poprosiť o radu. Vlastním Volvo XC60, 2020, nové, doteraz najazdených 40000 km. Opakovane sa mi auto vybíja - úplne do mŕtva. Bol som v autorizovanom servise, kde mi dobili baterku a povedali, že všetko je v poriadku. Zopakovalo sa to zase - vymenili baterku a odstavili otváranie kufra nohou. Dva týždne kľud - včera auto zase kompletne vybité. Som už zúfalý. V servise, kde mám záruku, dajú auto na diagnostiku a nič iné neriešia. Kde môže byť problém? Ďakujem!

Cronicle
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 04 Sep 2020, 12:36
Vek:: 38
Bydlisko: KE
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 5 krát

Re: Opakovane vybitá batéria XC60 mild hybrid 2020 B5

Príspevok od užívateľa Cronicle » 30 Dec 2023, 20:25

Batériu nebude dobíjať po výmene ak nebol reset BMS. Začal by som tým..ideálne je zmerať koľko V majú batérie a či po naštartovaní batérie dobíja, alebo to len skoci na nabijanie. Ja som menil na svojej V60 pomocnú batériu a namontoval som BT senzor, aby som zistil čo sa deje. Bez resetu bms sa nabíjanie iba spustilo no po pár sekundách prestalo dobíjať, Takze som resetoval bms a už dobíja batériu tak ako ma. Bms senzor nájdeš v kufri na minusovom pole, čierny konektor. Stačí vytiahnuť na cca 10sekund, zapojiť a nechať auto ideálne na celu noc zamknuté a potom sa resetne bms. Ja mám s autorizákom vlastne skúsenosti, pre istotu by som to skontroloval..
Volvo V60 2.0 T6 AWD R-Design Polestar 240kW
Yamaha FZ6 S2 NAKED 2007
Vida

Napísať odpoveď