Volvo s60-turbo

Volvomichalovce
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19 Dec 2018, 11:29
Vek:: 25
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Volvo s60-turbo

Príspevok od užívateľa Volvomichalovce » 24 Mar 2019, 09:57

Zdravím pani, môj problém s turbom sa už ťahá vyše 4 mesiace(turbo samo vypne a nejde nahodiť) najprv vymenili hadice išlo to asi 2000km a opäť ten istý problem, vymenil sa senzor tlaku a dnes cestou do práce sa mi to stalo opäť, vsimol som si ze častejšie sa mi to stáva keď mám málo nafty(red zóne) šiel som na pumpu natankovať plnú a už je to ok. Nemá niekto podobnú skúsenosť?
Volvo 100kw/2008/2.4D/D5
Michalovce/Volvo s60/2.4D5 summum/96kw/2008

Manooo3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23 Mar 2018, 12:59
Vek:: 22
Bydlisko: Tvrdošín
Poďakoval: 2 krát

Re: Volvo s60-turbo

Príspevok od užívateľa Manooo3 » 24 Mar 2019, 11:19

Ja som mal podobné problémy na mojej V70, ktoré sa somnou dlhú dobu ťahali najskôr sme menili jednu hadicu k turbu bola prasknutá, ďalej sme čistili EGR ventil ten mal tiež na sebe nejaký ten nános ... Ale po týchto veciach a na ceste do Nemecka cca 750km mi cestou turbo vypadlo asi 40x a takým štýlom že prestalo ísť asi na 30 sekúnd max doba bola cca 7 min a potom sa zrazu nahodilo a išlo bolo to dosť nepríjemné ... Všimol som si že toto mi robilo vždy keď auto išlo dlhodobejšie tých 130-140 ako keby motor nevládal ... Pri menších rýchlostiach bolo všetko ok ... No a neskôr sa mi stala taká vec že auto ma nechalo na jednom odpočívadle počas jazdy sa mi pristrojovka rozsvietila ako stromček auto stratilo výkon ale išlo v pohode a ako som zastal na odpočívadle vypol motor už som zasa nenatočil odišlo palivové čerpadlo teda po rozohratí nebolo zhorené ale išlo úplne na minimálny výkon a nevladalo si prvotne (pri štarte) potiahnuť naftu tzn keby som vtedy nezastavil a nevypnul motor zašiel by som na ňom domov po výmene čerpadla sa aj turbo upravilo na rovnakej ceste do nemecka sa mi stalo iba 2x že vyplo a to som mu dával fakt zabrať možno by sa zišlo vyčistiť alebo vymeniť regulátor podtlaku ale auto zatiaľ slape hlavný problém bol u mňa čerpadlo ...
Volvo V70, 2.4D 96kW, 2002

Napísať odpoveď